Trnavské volejbalistky absolvujú v sobotu záverečný domáci zápas roka

ŠPORT - Volejbal | 16.12.2022, 15.01, prispievatelia

V sobotu 17. decembra privítajú hráčky Hit UCM Trnava v 14. kole Niké extraligy žien družstvo ŠVK Pezinok. Extraligový zápas sa začne o 19.00 v Mestskej športovej hale v Trnave a ku každému lístku je pre divákov pripravené vianočné prekvapenie od Volejbalového oddielu Hit Trnava.

Trnavské volejbalistky absolvujú v sobotu záverečný domáci zápas roka

Momentka zo zápasu s VKP. Foto: Igor Urban

Trnavčanky v prvom zápase zvíťazili v Pezinku až po veľkej dráme 3:2 a preto sa dá opäť očakávať zaujímavý a bojovný volejbal. V tabuľke sú na tom lepšie hráčky Hit UCM Trnava, ktoré sú na treťom mieste s 27 bodmi a hráčky Pezinka na 8. mieste s 10 bodmi.

Obe družstvá v predchádzajúcom kole prehrali. Hiťáčky hladko 0:3 proti VKP a Pezinské volejbalistky proti UKF Nitre po dramatickejšom priebehu 1:3.

Zápas 13. kola na VKP Bratislava Trnavčankám nevyšiel, keď v nekompletnej zostave dokázali byť vyrovnaným súperom iba v treťom sete, potom ako nastúpila na pozíciu nahrávačky trnavská odchovankyňa Petra Ritterová.

Študentku Strednej športovej školy J.Herdu v Trnave zároveň vyhlásili aj za najlepšiu hráčku zápasu. Ani zlepšený výkon v treťom sete, bohužiaľ, nestačil na zvrat v zápase.

V stretnutí však išlo o viac ako len o športové výkony. Pred televíznymi kamerami odovzdala ambasádorka a zároveň hráčka VKP Zuzana Písečná aliancii Nie rakovine výťažok zo vstupného pre pacientske centrá v nemocniciach v Bratislave a Trnave.

Trnavčanky veria, že si v sobotu do haly nájde cestu čo najviac divákov a svojou hrou potešia nielen ich ale aj hlavného trénera Rastislava Filípka, ktorý v piatok 16. 12. oslavuje životné jubileum a víťazstvo by bolo pre neho určite najkrajším darčekom.

Okrem darčeku pre platiacich divákov budú tradične lístky zlosovateľné a po každom sete sa poteší jeden divák sponzorským darom od partnerov klubu Mochito autoškola, Golf Trnava a z vína od trnavského vinárstva Víno Holka.

Do konca roku čaká Hit UCM Trnava ešte zápas 15. kola - v stredu 21. 12. v Novom Meste nad Váhom.