Trnavské rybníky
reklama

Futbalové Smolenice povedie v jarnej časti tréner Igor Súkenník

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 19.12.2022, 10.53, Ján Král

Skúsený kouč vymení boj o postup za záchranárske práce.

Futbalové Smolenice povedie v jarnej časti tréner Igor Súkenník

Igor Súkenník. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalové Smolenice majú nového trénera. Účastníka SWAN 8. ligy A povedie Igor Súkenník. Skúsený kouč prichádza s cieľom zachrániť mužstvo v súťaži.


Smolenice sú po jeseni posledné o skóre za Bíňovcami, v trinástich zápasoch získali len sedem bodov. 


"Vraciam sa do prostredia, kde som svojho času už trénoval a vtedy sme postúpili do piatej ligy. V tíme boli hráči ako Haberl či Kulíšek. Teraz je situácia iná a potrebujeme nižšiu súťaž zachrániť. Dohodli sme sa zatiaľ na polročnej spolupráci. Treba to vytiahnuť hore," hovorí Igor Súkenník.

ŠUPA technika
reklama


"Chlapci len potrebujú vysvetliť, čo tento šport obnáša. Treba chodiť na tréningy a podriadiť sa tímu. Vo futbale sa musí ťahať za jeden povraz - tréneri, hráči a funkcionári," pokračuje.


Bývalý ligový futbalista prichádza z béčka Bolerázu, kde pôsobil približne dva a pol roka. V prvej sezóne s tímom vybojoval postup, v ďalšej skončili druhý za Ružindolom a v aktuálnej sezóne doviedol tím k zisku jesenného titulu.

 

V novom klube ho čaká opačná práca - boj o zachovanie súťaže.


"V Smoleniciach hráčov neplatia, chalani tam hrajú zadarmo. Majú však veľa šikovných mladíkov, aj v doraste, kde vidím šancu na kontinuitu a časom ich prechod do áčka. Snažím sa káder doplniť aj o hráčov z iných klubov. Predbežne sme sa zatiaľ dohodli s Marekom Chorvátom, šikovným a rýchlym krídelníkom. Naposledy nastupoval za Majcichov."


Počas hráčskej kariéry nastupoval Igor Súkenník za Spartak Trnava, Dunajskú Stredu, Prievidzu, Humenné či Nitru. Neskôr trénoval mládežnícke tímy v Spartaku, je držiteľom UEFA A licencie.


Šport odovzdal v génoch aj svojím deťom. Dcéra Lucia Mikulčík patrí k úspešným hádzanárkám. Aktuálne hrá za Baník Most, klub sa prepracoval dokonca do Ligy majstrov.


"Má 34 rokov, ale ubehá aj mladé baby. Navyše, má hádzanársky rozum a poctivý prístup. Vyučila sa ako masérka, urobila si už aj najvyšší trénerský kurz a je vzdelaná v oblasti kondičnej prípravy," hovorí o svojej dcére.

 

Jeho syn Igor ide v otcových šlapajách, hrá futbal za Viktóriu Žižkov.


"Síce zostúpili do tretej ligy, ale bojujú o návrat. Praha mu je súdená, na Slovensko sa už asi neplánuje vrátiť. Začína tam aj podnikať, má stánok so zdravou stravou," dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama