Trnavské volejbalistky zakončili rok víťazstvom v Novom Meste nad Váhom

ŠPORT - Volejbal | 22.12.2022, 14.16, prispievatelia

Volejbalistky Hit UCM Trnava pokračujú v historicky najlepšej sezóne, keď v 15. kole Niké extraligy žien vo volejbale zvíťazili na pôde VK Nové Mesto nad Váhom bez straty setu 3:0. V predchádzajúcich vzájomných dueloch v extralige sa ešte nestalo, aby Trnavčanky na pôde Nového Mesta zvíťazili a nedovolili domácim uhrať ani set.

Trnavské volejbalistky zakončili rok víťazstvom v Novom Meste nad Váhom

Trnavčanky po víťaznej bodke za rokom 2022. Foto: Miloslav Duchoň

Do zápasu vstúpili lepšie hostky, keď viedli 5:1. Postupne sa však hra vyrovnala a body pribúdali rovnako na jednej aj druhej strane.

Domáce boli na útočiace hrozby Trnavy dobre pripravené a nedovoľovali ani najlepšej bodujúcej hráčke extraligy Rosinskej presadzovať sa útokom.

O vyrovnanosti setu svedčí aj skóre 15:15, 19:19, 21:21 i 22:22. V závere setu však mali pevnejšie nervy hostky, keď sa domáce dopustili chyby na podaní.

Na servis sa postavila trnavská blokárka Adriána Límová, domáca kapitánka chybovala na útoku, naopak kapitánka Hit UCM Trnava Povrazníková sa nemýlila a set uzavrela v prospech hostiek esom Límová.

Druhý set mali prevahu hostky od začiatku setu, keď si pomáhali výbornou obranou na sieti aj v poli. Trnavčanky viedli 8:1, 9:2, 16:10 i 18:11  a v závere setu napriek miernej strate koncentrácie dovolili domácim uhrať iba 18 bodov.

Diváci v novomestskej hale napriek strate dvoch setov povzbudzovali svoje hráčky a verili v obrat. Proti však boli volejbalistky Hit UCM Trnava, ktorým pomohli aj hráčky z lavičky – smečiarky Jánošíková s Chovanovou a nahrávačka Ritterová.

V treťom sete mali v úvode navrch domáce. Družstvá sa však doťahovali o body a set bol vyrovnaný do stavu 12:12, keď Trnavčanky vyrovnali a na servis sa postavila Rosinská.

Svojim podaním poriadne potrápila domáce a hostky si vypracovali päťbodový náskok. Záver setu bol nakoniec v réžii Trnavčaniek, keď prišla na podanie Chovanová a po dvoch obranách v poli ukončila zápas esom.

Rok 2022 ukončili volejbalistky Trnavy víťazstvom a pokračujú vo výborných výkonoch, čím si upevnili tretie miesto v tabuľke s 33 bodmi. Pre choroby bolo niekoľko zápasov odložených a tabuľka je preto nekompletná.

Hráčky kormidelníka Rastislava Filípka majú veľkú šancu ostať v skupine 1.– 4. a v novom roku im chýbajú odohrať ešte tri duely základnej časti (VK Brusno, VK Slávia Bratislava a RD družstvo).

Už v sobotu 7. januára o 19.00 vstúpia do nového kalendárneho roka súbojom s VK Pirane Brusno, hrať sa bude v Mestskej športovej hale v Trnave.

Po vianočných sviatkoch si tak Trnavčanky veľa oddychu neužijú. Čaká ich kondičná príprava a pred Silvestrom ešte prípravný zápas proti mládežníckej reprezentácii SR v Liptovskom Hrádku.

Záver roka 2022 je pre Hit UCM Trnava priaznivý aj v štatistikách, keď medzi štyrmi najviac bodujúcimi hráčkami Niké extraligy žien sú až tri Trnavčanky (Rosinská 290 bodov – 1. miesto, Konárová 212 bodov – 3. miesto a 4. miesto Povrazníková so 190 bodmi) V počte dosiahnutých es je na prvom mieste Rosinská (36 es) a Sivičeková s 30 esami na 4. mieste.

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – HIT UCM TRNAVA 0:3 (-22, -18, -19)
VK: Moníková 0, Viedenská 10, Bíliková 7, Veliká 4, Martáková 2, Háberová 6, liberka Bojňanská (Vassová 0, Čierna 6, Kovalčíková 0). Tréner: J. Šujan.
HIT UCM: Sukovská 5, Sivičeková 5, Rosinská 16, Límová 10, Povrazníková 6, Konárová 7, liberka Pagáčová (Chovanová 1, Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
Rozhodovali: Pivarček a Kováč, 180 divákov.

Hráčky zápasu: Simona Háberová (VK Nové Mesto nad Váhom) – Vanesa Sukovská (Hit UCM Trnava)

Juraj Šujan, tréner VK: „Trnavčanky nám ponúkli príležitosť zabojovať o lepší výsledok. Na súpera sme boli dobre pripravení. Napriek tomu bol herný prejav medzi nami a Trnavou diametrálne odlišný. Na našej strane v kľúčových momentoch nezhoda, školácka chyba, nezareagovanie na taktický pokyn, či nedodržanie herného systému. Na strane súperiek organizácia hry, pokoj, dobré riešenia a všetko podložené obranou v poli. Trnave blahoželám k zaslúženému víťazstvu. Čierny december je za nami. Pozitívne je, že už sa hráčky po zdravotných problémoch vrátili na palubovku . Po novom roku budeme trpezlivo pracovať na lepšom hernom prejave. Verím, že sa naši trpezliví a oddaní fanúšikovia budú mať ešte v tejto sezóne na čo tešiť. Všetkým priateľom volejbalu prajeme príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do nového roka 2023.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „V Novom Meste sa nikdy nehrá ľahko. Bolo mi jasné, že domáce budú namotivované, pripravené a odvážne. Aj keď sme horšie útočili, pomohli sme si stabilným podaním, dobrou obranou na sieti a ešte lepšou v poli. Vydarenými striedaniami prispeli všetky hráčky k dôležitému víťazstvu za tri body.“