Trnavské rybníky
reklama

Šampionát do 21 rokov sa v prípade úspešnej kandidatúry bude hrať aj v Trnave

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.12.2022, 15.04, Ján Král

Slovenský futbalový zväz sa snaží získať organizáciu Majstrovstiev Európy do 21 rokov pre rok 2025.

Šampionát do 21 rokov sa v prípade úspešnej kandidatúry bude hrať aj v Trnave

V úvode leta bol v Trnave šampionát devätnásťročných, o pár rokov by mohla Trnava hostiť z pohľadu futbalovej verejnosti už veľmi zaujímavé majstrovstvá Európy vekovej kategórie do 21 rokov. Na fotografii v modrom slovenskom drese hráč Spartaka Trnava Marek Ujlaky. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Trnava a Trnavský samosprávny kraj podporujú kandidatúru Slovenska na organizáciu futbalového šampionátu majstrovstiev Európy do 21 rokov v roku 2025.

 

Primátor mesta Peter Bročka a župan Jozef Viskupič podpísali v tejto veci memorandá o spolupráci s hostiteľským zväzom, ktorým sa chce stať Slovenský futbalový zväz.


Ako už je dlhšie známe, Slovensko nie je jediné, ktoré sa uchádza o organizáciu tohto finálového podujatia. Záujem prejavili v minulosti tiež Belgicko a Chorvátsko. Definitívne rozhodnutie o dejisku má na UEFA padnúť v závere januára.

ŠUPA technika
reklama


ME 21 v roku 2025 by sa mali hrať na ôsmich štadiónoch po celom Slovenskou, niekoľko duelov by sa uskutočnilo aj na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, ktorý má po bratislavskom Tehelnom poli druhú najvyššiu kapacitu.


Okrem týchto dvoch futbalových stánkov by sa šampionát dvadsaťjednotiek mal hrať aj v Dunajskej Strede, Nitre, Trenčíne, Žiline, Košiciach a Prešove.

 

V prípade, že v posledne menovanom meste do stanoveného termínu nevybudujú nový štadión, do hry by pripadal Ružomberok.


Slovenský Rím bol aj súčasťou šampionátu do 19 rokov, ktorý sa na Slovensku uskutočnil v júni a júli tohto roka. Trnava bola dokonca dejiskom finálového duelu, v ktorom zvíťazila reprezentácia Anglicka nad rovesníkmi z Izraela 3:1 po predĺžení.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama