Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Fanúšikovia Spartaka darovali krv a materiálne podporili detských pacientov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.12.2022, 09.48, prispievatelia

Išlo už o 58. pokračovanie benefičnej myšlienky, ktorá nesie názov Červeno-čírna kvapka krvi Ladislava Kunu.

Fanúšikovia Spartaka darovali krv a materiálne podporili detských pacientov

Ilustračné foto: Štefan Horváth

reklama

 

Priaznivci trnavského klubu sú povestní svojím zápalom pri podpore klubu na tribúnach. Dokážu vytvoriť pravú futbalovú atmosféru a hnať futbalistov k lepším výkonom. Sú naozaj dvanástym hráčom.

 

Ich srdcia sú nielen ohnivé, ale aj šľachetné. Dôkazom tohto tvrdenia je na Slovensku ojedinelá aktivita pri darovaní krvi, ktorá trvá od leta 2007.


Už 15 rokov bez prerušenia ako organizovaná skupina dopĺňajú krvné zásoby nielen v trnavskej nemocnici. Ani obmedzenia počas pandémie neutlmili túto ich aktivitu, len jej dali pozmenené parametre.

reklama

 

Nemôžu v jeden deň prísť spoločne na darovanie, ako to robili v minulosti, ale len v päť členných skupinkách v polhodinových intervaloch a k tomu aj v rôznych dňoch.

 

Priemerný počet darcov bol v predkovidovej ére 60, tak si viete vyrátať ako dlho trvá jedna séria. Na začiatku decembra bol na programe už 58. diel Červeno-čírnej kvapky krvi Ladislava Kunu

 

Predseda o.z. Bíli Andeli S. Michal a sestra detského oddelenia K.Hagarová pri odovzdávaní darov.

 


„Dnes som tu sám, ale viem o ďalších spartakovcoch, ktorí darovali už v novembri a iní to majú v pláne stihnúť do Vianoc,“ ozrejmil predseda oficiálneho fanklubu FC Spartak Trnava Stanislav Michal. 


„Pokračujeme nielen v darovaní krvi, ale aj v zbierke stravných poukážok, ktorých sa darcovia vzdajú a vytvoríme tak fond, z ktorého zakúpime pomôcky pre detské oddelenie trnavskej nemocnice a niečo pridali aj tí, ktorí darovať zo zdravotných dôvodov nemôžu,“ pokračuje Michal.


Od týchto slov prišlo k činom práve v predvianočnom čase. Vo štvrtok podvečer priniesli zástupcovia občianskeho združenia Bíli Andeli materiálny dar pre detských pacientov

 

Tri detské koberce na hranie a upokojujúce včielky Buzzy spríjemnia pobyt detí v trnavskej nemocnici.

 


„Koberce do herne nám prídu vhod, deti sa budú môcť zabávať v lepších podmienkach, sme za ne vďačné,“ poďakovala službukonajúca sestra Klára Hagarová pri preberaní daru.

 

Okrem kobercov deťom priniesli aj chladivé včeličky, ktoré upokojujú po podaní injekcií. 


Nasledujúca séria, v poradí  59., bude prebiehať koncom februára. Jubilejnú 60. majú „bíli andeli“ naplánovanú priamo na Štadióne Antona Malatinského ako súčasť osláv storočnice klubu.

 

(šh)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama