Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavčan Andrej Kostolanský opäť vedie reprezentačných brankárov Jemenu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.12.2022, 14.23, prispievatelia

Úloha trénerského tímu na čele s Čechom Miroslavom Soukupom je náročná, jemenská liga je totiž pre nepokoje v krajine pozastavená.

Trnavčan Andrej Kostolanský opäť vedie reprezentačných brankárov Jemenu

Andrej Kostolanský. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Vrátil sa do futbalovej exotiky. Trnavčan Andrej Kostolanský opäť pracuje v realizačnom tíme národného výberu Jemenu ako tréner brankárov.

 

Pri reprezentácii krajiny z Arabského polostrova už v minulosti pôsobil, aj tentoraz robí asistenta hlavnému koučovi Miroslavovi Soukupovi.


Situácia je však komplikovanejšia ako v roku 2015, keď bol pri futbale v Jemene premiérovo. Krajina je po občianskej vojne nestabilná a domáca liga je preto pozastavená.

reklama

 

Hrá sa iba turnajovým spôsobom na juhu krajiny v Adene. Nepokoje pretrvávajú hlavne na severe krajiny.


„Z pôvodného tímu, ktorý sme zostavili pred rokmi, nám zostane azda jediný hráč. Už sú to roky, začíname teda nanovo,“ hovorí Andrej Kostolanský.


„Fungujeme tak, že za tímom cestujeme na reprezentačné zrazy do zahraničia. Vzhľadom na pozastavenú domácu súťaž je však pomerne komplikované zostaviť plnohodnotný tím. Našou menšou výhodou je možnosť o čosi dlhších zrazov pre hráčov, ktorí pôsobia v Jemene. Môžme si teda reprezentačné zrazy natiahnuť a s hráčmi z domácej „ligy” čo-to v zahraničí natrénovať,“ pokračuje.


Na sústredení v Egypte trénerom postupne prešlo za šesť týždňov rukami 45 hráčov, z ktorých sa snažili vyselektovať najlepších. 


„Spoliehame sa aj na príchod legionárov. Ich účasť je nesmierne dôležitá. Hlavne z dôvodu zvýšenia konkurencieschopnosti tímu voči ostatným gulfským štátom. Kvalita ázijského futbalu stúpa, arabský polostrov nevynímajúc.“


Pri jemenskom mužstve je Andrej Kostolanský od novembra, počas sviatkov sa dostal na pár dní domov, medzitým však už odletel do Kataru, kde budú na ďalšom zo série kempov finalizovať nomináciu na Gulf Cup, ktorý sa začína 6. januára. 


Na Jemenčanov hneď v premiére čaká náročný protivník – Saudská Arábia namaškrtená víťazstvom na svetovom šampionáte nad Argentínou.


„Hoci si trénerskú prácu užívam, predošlé obdobie strávené v Egypte bolo pre mňa veľmi náročné pre odlúčenie od rodiny. Po turnaji, ktorý sa koná v irackej Basre, sa dostanem domov na výrazne dlhší čas, teším sa najmä na čas venovaný manželke a svojim dvom dcérkam.“


Andrej Kostolanský v minulosti robil trénera brankárov v Spartaku, kde neskôr zastával aj úlohu športového riaditeľa.


S Miroslavom Soukupom majú za sebou aj reprezentačné zastávky pri tímoch Bahrajnu či pri olympijskom tíme Iraku do 23 rokov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama