Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak hlási veľký návrat, defenzívu Trnavy vystuží Filip Twardzik

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.12.2022, 16.12, Ján Král

Český stopér prichádza do Trnavy na hosťovanie.

Spartak hlási veľký návrat, defenzívu Trnavy vystuží Filip Twardzik

Peter Macho, Filip Twardzik a hráčsky agent Reza Mostafaie po podpise zmluvy so Spartakom. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Spartak Trnava hlási výraznú posilu. Andeli sa dohodli s rakúskym LASK Linz na hosťovaní Filipa Twardzika. Dvadsaťdeväťročný český stopér prichádza k červeno-čiernym na výpožičku do konca aktuálnej sezóny.


Twardzik už v Trnave úspešne pôsobil, v klube strávil kalendárny rok, počas ktorého stihol odohrať 27 ligových zápasov a streliť v nich štyri góly.

 

Ďalšie zárezy pridal v Európskej konferenčnej lige a domácom pohári. Následne prišla ponuka z Rakúska, na ktorú pozitívne reagoval hráč aj Spartak.

reklama


V novom pôsobisku ho však pribrzdilo zranenie väzov v členku, nepomohla mu ani zmena na trénerskom poste, i preto odohral len päť ligových duelov.

 

Spartak si od jeho návratu sľubuje vystuženie zadných radov i zlepšenie celkovej hernej kvality, nakoľko ide o konštruktívneho a ľavonohého stopéra


Potom ako sa ukázalo, že rakúska strana ho je ochotná uvoľniť, aby sa rozohral, do tímu si ho vyžiadal trnavský trénerský tím na čele s Michalom Gašparíkom.


„Nesmierne ma teší, že sa nám podarilo získať do defenzívy hráča Filipových kvalít. Ide o futbalistu, ktorý je platný nielen pri plnení obranných povinností ale aj pri výstavbe útoku. Dlhými prihrávkami dokáže výborne prenášať ťažiško hry, je silný v súbojoch a sebavedomý. Verím, že spolupráca bude prospešná pre obe strany. Od Filipa očakávame, že nám pomôže naplniť naše tohtosezónne ciele a zároveň veríme, že Spartak pomôže jemu dostať sa znova do formy, aby sa znova presadil v Linzi,“ povedal o príchode Twardzika prezident Spartaka Peter Macho.

 

„Teším sa naspäť na trávnik, do súťažných zápasov a chcem pomôcť Spartaku k úspechom. Určite budeme chcieť zopakovať úspech v Slovenskom pohári a budem rád, ak k tomu budem môcť pomôcť,“ uviedol Filip Twardzik pre oficiálny web Spartaka.

 


Hráč sa pripojí k mužstvu v úvode zimnej prípravy, ktorá sa pre Trnavčanov začína 5. januára. Andeli absolvujú počas zimného obdobia dve sústredenia na Malte.

 

Prvé je spojené s turnajom Tipsport Cup, v rámci ktorého hrajú 11. januára o 16:00 proti Zlínu (priamy prenos ČT Sport), následne proti nemeckému Sandhausenu (14.1. o 16:00) a v treťom dueli 19. januára zabojujú o celkové umiestnenie (taktiež v priamom prenose ČT Sport).

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama