ŠPORT - Atletika | 1.1.2023, 16.47, Ján Král

Trnavský novoročný beh mal štart aj cieľ na Trojičnom námestí, trať viedla cez Sad Antona Bernoláka a centrum Trnavy.

Matúš Kompas, René Valent a Martin Zaťko na trati. Foto (20x): Ján Král

Víťazom Trnavského novoročného behu – Memoriálu Ladislava Kmeča sa stal Matúš Kompas. Tridsaťročný bežec klubu ŠK ŠOG Nitra zvládol šesťkilometrovú trať centrom Trnavy za 18 minút a 40 sekún.

O tri sekundy nechal za sebou Reného Valenta z klubu Behame.sk. Tretí dobehol Martin Zaťko z tímu Stellantis Run Team s časom 18:55.

Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) vyhrala s výkonom 21:59 kategóriu žien nad 40 rokov, získala však aj celkové prvenstvo medzi ženami, keďže najrýchlejšia v mladšej kategórii Lucia Sopková (AK AŠK Slávia Trnava) mala čas 22:37.

Tretí najlepší čas (22:40) medzi ženami dosiahla Dagmar Vargová z AK Bojničky.

Kategóriu mužov do 50 rokov vyhral Michal Burza (Bernohy.sk, 20:07), kategóriu do 60 rokov Stanislav Hamerlík (Triatlon Team Trnava, 22:50) a medzi mužmi nad 60 rokov uspel Ján Orth zo Zohora (24:48).

Na Nový rok si prišlo do Trnavy zabehať 294 bežcov, na štart detskej kategórie sa postavilo ďalších 30 mládežníkov.

"Milo ma prekvapilo, že sa prišlo pozrieť veľa ľudí, boli popri celej trati a držali nám palce. Súperi podali kvalitný výkon. Kachličky na Trojičnom námestí nie sú ideálne na beh, trochu sa to šmýkalo, ale bol som opatrný, aby som nespadol. Z víťazstva mám radosť," povedal víťaz pretekov Matúš Kompas.

Trať viedla aj po pešej zóne. Foto: Ján Král

Trnavský novoročný beh patrí do bežeckej trilógie, ktorá sa v Trnave koná na prelome rokov. Kompas vyhral aj Zimný beh zdravia na Štefana a pred piatkovou Trojkráľovou šestkou má ideálnu východiskovú pozíciu, aby sa stal celkovým víťazom trilógie.

"Určite chcem prísť a tretíkrát uspieť," vyhlásil Kompas, ktorý pochádza zo Šale.

Trojkráľová šestka má štart 6. januára o 11:00 v areáli Slávie. Žiaci absolvujú 1,3 km, dospelí 6,2 km.

Registrovať sa na beh je možné online na TOMTO LINKU, alebo dve hodiny pred štartom  osobne na mieste pretekov.

Kompletné výsledky Trnavského novoročného behu nájdete TU.