Trnavské rybníky
reklama

Obranca Spartaka Gergely Tumma bude hosťovať v Liptovskom Mikuláši

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.1.2023, 11.12, Ján Král

Proti Spartaku v prvom jarnom kole nenastúpi.

Obranca Spartaka Gergely Tumma bude hosťovať v Liptovskom Mikuláši

Gergely Tumma. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Obranca trnavského Spartaka Gergely Tumma odchádza na hosťovanie do Liptovského Mikuláša. Po jeseni posledný tím Fortuna ligy získal 22-ročného stopéra na výpožičku do konca sezóny.

 

Tumma ešte predtým predĺžil v Trnave kontrakt o ďalší rok, andeli ho tak majú viazaného do konca sezóny 2023/24.


Rodák z Čiernej Vody sa nezmestil do 24-členného kádra, ktorý tréner Michal Gašparík nominoval na Tipsport Cup na Malte a v klube mu umožnili hľadať si nové pôsobisko.

ŠUPA technika
reklama

 

Napokon sa veci vyvinuli tak, že hráč ešte predĺžil spoluprácu s andelmi a v lete bude môcť nanovo zabojovať o miesto v tíme. Dovtedy môže získavať ďalšie ligové skúsenosti. 


"Liptovský Mikuláš avizoval, že má záujem, aby bol Gergely na jar členom základnej zostavy," povedal prezident Spartaka Peter Macho.


„Geri pri našich rozhovoroch ukázal, že má Spartak skutočne v srdci. Ide o zodpovedného a talentovaného hráča, ktorý viackrát v zápasoch presvedčil, že sa s ním dá rátať aj do budúcnosti. Počas jesennej časti ho pribrzdilo zranenie, sám prejavil záujem ísť sa niekam rozohrať a potom znova zabojovať o svoje miesto,“ dodal Macho.


Medzi klubmi je zároveň džentlmenská dohoda, že proti Spartaku nenastúpi. Oba tímy sa stretnú hneď v prvom jarnom kole, ktorá je na programe 11. februára o 15:00 v Poprade, kde majú Liptáci prechodný domov.


Tumma začínal s futbalom v Galante, do Trnavy prišiel ešte v žiackom veku. Krátko hosťoval v Košiciach, v trnavskom drese má 37 ligových štartov, ďalšie pridal v pohárových vystúpeniach.


„Rozprávali sme sa s trénerom Gašparíkom a zhodli sme sa na tom, že by som potreboval vyššiu hernú minutáž. Po návrate Filipa Twardzika som začal premýšľať nad ďalšími alternatívami. Mal som možnosti aj na prestup, ale napokon som sa rozhodol predĺžiť zmluvu so Spartakom a odísť len na hosťovanie. Som veľmi rád, že to dopadlo takto. Som v Spartaku desať rokov, a keď som si predstavil, že by sa to malo skončiť, tak som sa necítil dobre. Preto sa teším, že v lete budem mať možnosť znova sa vrátiť,“ povedal Gergely Tumma, ktorý sa už pripojil k svojmu novému mužstvu, ktoré po novom vedie tréner Marek Fabuľa.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama