Trnavské rybníky
reklama

FOTO: Bežeckú trilógiu ovládli Matúš Kompas a päťnásobná mamina Zdenka Hezká

ŠPORT - Atletika | 6.1.2023, 14.11, Ján Král

Na štart Trojkráľovej šestky sa postavilo najviac pretekárov z trojdielnej bežeckej trilógie na prelome rokov.

FOTO: Bežeckú trilógiu ovládli Matúš Kompas a päťnásobná mamina Zdenka Hezká

Matúšovi Kompasovi (vpredu) na trati dlho sekundoval Matúš Zaťko, napokon bol rozdiel medzi bežcami 15 sekúnd. Foto (17x): Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Absolútnymi víťazmi bežeckej trilógie na prelome rokov sa stali Matúš Kompas a Zdenka Hezká. Obaja triumfovali vo svojich kategóriách na všetkých troch dieloch pretekov na prelome rokov vrátane Trojkráľovej šestky.


Matúš Kompas zabehol na sviatočný šiesty január vzdialenosť 6,2 kilometra za 20 minút a 46 sekúnd.

 

Trať na trnavskej Slávii zvládol bežec zo Šale v službách ŠK ŠOG Nitra o 15 sekúnd rýchlejšie ako druhý v poradí Martin Zaťko (Stellantis Run Team). Tretí bol Andrej Jožič (21:52) z Ivanky pri Dunaji.

ŠUPA technika
reklama


"Od začiatku som si držal svoje tempo štart - cieľ, s časom môžem byť spokojný. Sezóna sa začína, verím, že bude dobrá a bez zranení. Počasie vyšlo, na záver pretekov bolo už teplúčko. Na január výborná teplota na behanie," uviedol Matúš Kompas.


Kompas vyhral okrem Trojkráľovej šestky aj Zimný beh zdravia a Trnavský novoročný beh. V celkovom poradí trilógie za ním skončili Michal Burza (Bernohy.sk) a Patrik Masár (Rozbehame Vrbové).

 

Matúš Kompas po absolvovaní trati s cieľovou páskou nad rukami. Foto: Ján Král

 


V ženskej kategórii Trojkráľovej šestky skončili za víťaznou Zdenkou Hezkou (AK Šaľa, čas 24:35) Lucia Sopková (Slávia Trnava, 25:26) a Dagmar Vargová (AK Bojničky, 25:57).


Celkové poradie trilógie medzi ženami kopírovalo umiestnenie z piatkového behu.


"Počasie bolo dobré, atmosféra behu výborná. Mohla som dať zo seba aj viac, ale momentálne i pre zdravotné problémy netrénujem, takže to dobre dopadlo. Trilógia je perfektné podujatie, mohlo by takých byť na Slovensku aj viac. Páčilo sa mi, že sa na Slávii striedali terény – asfalt, tartan, tráva. Na Nový rok bolo zase príjemné zabehať si v centre Trnavy, ktoré bolo ešte vianočne vyzdobené," povedala Zdenka Hezká, ktorá žije v Diakovciach a oblieka farby Atletického klubu Šale. 


Zaujímavosťou je, že 42-ročná matka piatich detí začala so súťažný behom len v roku 2016.

 

"Za posledný rok som sa zúčastnila na približne 50 behoch a zhruba 40 som vyhrala. Na trilógii ide pre mňa o premiérové víťazstvo, najbližšie asi skúsim Suchovskú pätnástku," dodala Hezká.

 

Zdenku Hezkú sprevádzali v cieľovej rovinke dve z jej detí. Foto: Ján Král

 


Trojkráľovú šestku absolvovalo 347 bežcov a približne 40 mládežníkov. Je to približne o polstovku viac ako na prvých dvoch dieloch bežeckej trilógie.

 

Rekordnú účasť zaznamenalo trojkráľové podujatie v roku 2020. Na poslednom ročníku pred vynútenou pandemickou prestávkou bolo na štarte 469 prevažne rekreačných pretekárov.


Kompletné výsledky Trojkráľovej šestky nájdet TU.

 

 

Fotogaléria z Trojkráľovej šestky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama