Trnavské rybníky
reklama

Siladičan Peter Varga je už dvojnásobný majster Slovenska v boccii

ŠPORT - Ostatné športy | 6.1.2023, 15.16, Ján Král

Triumf dosiahol v kategórii jednotlivcov BC5.

Siladičan Peter Varga je už dvojnásobný majster Slovenska v boccii

Peter Varga pri hre boccia. Foto: www.boccia.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Siladice majú majstra Slovenska. Ligový titul v boccii za rok 2022 získal Peter Varga z klubu ŠK Altius. Podarilo sa mu to druhýkrát v kariére, prvenstvo na domácej scéne získal už v roku 2019.


Rozhodujúci ligový turnaj paralympíjskeho športu sa hral v Bratislave ešte na jeseň, Varga triumfoval v kategórii jednotlivcov BC5.

 

Vo finále zdolal Paulínu Ryšavú 5:1. Po turnaji tak mali u Vargovcov dôvod na radosť.

ŠUPA technika
reklama


"Oslávili sme to doma s rodinou aj s kamarátom. Tato ma pochválil, brat ma po návrate domov a vystúpení z auta obhadzoval pre šťastie fazuľou," usmial sa Peter Varga mladší, ktorý je pripútaný na invalidný vozík.


"Každý z nás má zdravotné znevýhodnenie, svoje lepšie aj horšie dni, tomu zodpovedajú aj výsledky na športovisku. Snažím sa hrať vžedy najlepšie ako viem. Z triumfu mám radosť a som rád, že sa moje okolie teší so mnou, keď niečo dosiahnem," dodal mladý športovec, ktorý je tiež študentom Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave..
 

Majster Slovenska (uprostred) s otcom Petrom a bratom Pavlom. Foto: Ján Král

 


Boccia je podobný šport ako petang. Cieľom je hodiť loptu čo najbližšie k hlavnej bielej lopte. Každý hráč alebo tím má k dispozícii šesť červených alebo modrých lôpt. 

 

Ligové vyvrcholenie v Bratislave organizoval Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR.


Domáci šampionát jednotlivcov bol výberový, tzn. že hráči sa naň prebojovali z troch ligových kôl v roku 2022.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama