Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci majú za sebou fyzické testy, výsledky potešili trénera Gašparíka

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.1.2023, 14.36, Ján Král

Tridsaťčlenný káder, ktorý začal prípravu, sa zúžil medzičasom o dvoch hráčov.

Spartakovci majú za sebou fyzické testy, výsledky potešili trénera Gašparíka

Tréner Spartaka Michal Gašparík začal pri mužstve už svoj tretí rok. Foto: Ján Král

reklama

 

Futbalisti trnavského Spartaka majú za sebou prvé dni zimnej prípravy. Úvodný zraz mali vo štvrtok, na Troch kráľov podstúpili silové a kondičné testy v Banskej Bystrici a v sobotu už zarezávajú dvojfázovo na trnavskej Slávii.


Predpoludňajší tréning mali spojený s bežeckými testami, následne naberali kondíciu aj hravou formou.

 

Tréneri rozdelili tímy do troch skupín, ktoré medzi sebou súťažili vo futbalovej hernej disciplíne. Všetko sa dialo vo veľkej intenzite.

reklama


"Nie, nie, nie, prihrávok ste si dali len deväť, gól neplatí!" pustil sa do protihráčov Martin Mikovič. Podmienka bola prihrať si pred zasunutím lopty do malej bránky aspoň desaťkrát po sebe. 


Tréner Michal Gašparík mu dal za pravdu. Kapitánovi Spartaka sa oplatilo argumentovať, záverečný výsledok totiž prial jeho tímu a súperi museli spraviť každý po 20 klikov. 

 

Tím, ktorý prehral, musel klikovať. V tomto prípade aj Kristián Koštrna a Sebastian Kóša. Foto: Ján Král

 


Tréning na najnovšej umelej tráve na Slávii trval vyše hodiny, v príjemnej jarnej teplote sa z hráčov už ku koncu valili hektolitre potu. Dostali poriadne do tela.


"Už nemůžu!" prehodil  po jednom zo šprintov v modelovanej hre Dyjan Azevedo. Brazílsky krídelník sa pri pôsobení v Ostrave naučil po česky, ľahko sa tak dohovorí aj so Slovákmi.

 

Známy je pozitívnym nastavením mysle, úsmevy okolo seba šíril aj na sobotnej zaberačke.

 

Dyjan Azevedo oddychuje po tréningu. Foto: Ján Král

 


"V tíme vládne veľmi dobrá nálada, cítim z chalanov energiu. Sú dobre nastavení, makajú a na tréningu nechýba aj zábava. Starší hráči si pofrflú, ale makajú. Nadávanie majú povolené, musia však ísť na sto percent," povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.


Prípravu začal pod jeho vedením 30-členný káder, v sobotu už bolo na ploche o dvoch hráčov menej.


Alex Horvát sa vrátil do Malženíc, Michal Boledovič bude pokračovaťv Myjave. Na Kopanice zamieril aj Filip Škrteľ, ktorý bol v závere roka v Trnave na skusoch.


Ako je dlhšie známe, z Trnavy odišiel do gréckeho Panserraikosu legionár Ali Baba, staronovou tvárou v kádri je Filip Twardzik, ktorého andeli získali na hosťovanie z LASK Linz.

 

"Chceme sa posilniť smerom do ofenzívy, máme vytypované určité mená," uviedol trnavský kouč. Káder sa bude ešte utriasať smerom dnu aj von.


Andeli budú zaberať v domácich podmienkach ešte v nedeľu, v pondelok v ranných hodinách naberú smer Brno, odkiaľ odlietajú na Maltu, kde ich čaká desaťdňové sústredenie spojené s troma zápasmi Tipsport Cup-u.

 

 

Kto trénoval v sobotu?

Brankári: Takáč, Vantruba, Kamenár, Vasiľ


Obrancovia: Koštrna, Štetina, Kóša, Tumma, Čurma, Twardzik, Ujlaky ml., Bolaji, Mikovič


Stredopoliari: Azevedo, Procházka, Štefánik, Paur, Oseni, Iván, P. Karhan, Savvidis, Daniel


Útočníci: Taiwo, Ristovski, Ikugar, Boateng, Olejník

 

 

Michala Gašparíka potešila fyzická pripravenosť tímu

"Čo všetko ste už stihli absolvovať od štvrtkového štartu prípravy?" pýtali sme sa trénera Spartaka Michala Gašparíka.
- V piatok sme absolvovali silové a kondičné testy v Banskej Bystrici, ktorých výsledky ešte nemáme. Všetko ale vyzerá, že je v poriadku. Dnes hráči podstúpili kondičné bežecké testy, ktoré dopadli nad očakávanie dobre.

 

Naplnila sa moja myšlienka, aby sme po skončení jesennej časti ešte trénovali a dovolenka bola len trojtýždňová, aby hráči z fyzičky nič nestratili. Dva týždne mali úplné voľno a potom nabehli na individuálne plány.

 

Veľmi dobrá správa je, že ukazovatele, aké  dosahovali v lige, majú aj teraz na začiatku prípravy. Môžeme sa tak venovať nadstavbe a nemusíme riešiť základnú kondíciu.

 

 

U koho vás výsledky testov príjemnej prekvapili?
- Nepoznal som po kondičnej stránke dopodrobna Taiwa. Je na tom veľmi dobre, oveľa lepšie ako keď prišiel v lete do klubu. Patril k štyrom najlepším.

 

Pochvalu si zaslúži Oseni, po letnom prestupe k nám mal veľké problémy, teraz však dosiahol výborné výsledky. To isté platí o Boatengovi, ktorý mal po zranení kondičné resty a teraz bol bez problémov.

 

Celkovo, asi dve tretiny hráčov dosiahli výborné výsledky. Každý splnil minimálny limit pre ligu. U Filipa Twardzika vieme, že sa dokážeme ešte výrazne posunúť, keďže mal tréningové aj zápasové manko.

 

 

V závere jesene mužstvo trápili viaceré zranenia. Sú už hráči úplne v poriadku?
- Všetci sa doliečili, kondične aj silovo sú na tom dobre. Zranené svaly dokázali naposilovať tak, že sú stopercentne pripravení.

 

 

V jednom z rozhovorov ste povedali, že si s kolegami z realizačného tímu spravíte analýzu, prečo mohlo k zraneniam prichádzať. V čom sa prejaví?
- Spravili sme si hĺbkovú analýzu, riešili sme mnohé veci, ktoré by sme mohli zmeniť. Jarná časť je kratšia, takže verím, že toľko zranení nevznikne.

 

Na základe rýchlostného a silového tréningu ale chceme vytvoriť predpoklady, aby sme predchádzali zraneniam ešte viac. Budeme to vkladať do tréningu a chalani zažijú niečo iné, ako predošlú polsezónu.

 

Každý kondičný tréner má niektoré svoje veci. Keď príde k jeho zmene, ako to bolo u nás pred sezónou, mužstvo sa potrebuje na zmenu adaptovať, niektoré zranenia môžu byť aj tým zapríčinené.

 

 

Na jeseň sa objavila mediálna špekulácia o prestupe Sebastiana Kóšu do pražskej Slavie. Aká horúca je táto stopa?
- Vôbec sa o tom nehovorí. Možno bol v hľadáčiku Slavie, ale potom sa o tom popísalo dosť nezmyslov. So Sebom počítame, zostáva u nás. Hráč ako on sa v každom prestupovom termíne dostane do zorného uhlu viacerých klubov, žiadnu konkrétnu ponuku na neho nemáme.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama