Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na Maltu necestujú traja hráči A-tímu Spartaka, môžu si hľadať nový klub

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.1.2023, 12.05, Ján Král

Andelov čaká od pondelka desaťdňový pobyt na Malte, v rámci ktorého odohrajú tri zápasy Tipsport Cup-u.

Na Maltu necestujú traja hráči A-tímu Spartaka, môžu si hľadať nový klub

Kelvin Boateng (pri lopte) dostal od Spartaka možnosť nájsť si nový klub. Foto: Ján Král

reklama

 

Tréner futbalového Spartaka Trnava Michal Gašparík nominoval na turnaj Tipsport Cup 21 hráčov a troch brankárov.

 

V zúženom kádri, ktorý v pondelok odlieta do dejiska na Malte, chýba trojica stabilných futbalistov A-tímu - Gergely Tumma (22), Alex Iván (25) a Kelvin Boateng (22). Klub všetkým umožní nájsť si nové pôsobisko.

 

K výprave sa až počas turnaja pripojí brankár Ľuboš Kamenár, ktorému zomrel dedko a dostal osobné voľno, aby sa mohol zúčastniť poslednej rozlúčky. Ako tretí brankár tak cestuje s tímom dorastenec Patrik Vasiľ.

reklama


"Stopérsku pozíciu Gergelyho Tummu by mal na jar zastať Marek Ujlaky mladší. Chceli by sme ho viac vtiahnuť do mužstva, aby mohol častejšie naskakovať. Gerimu v lete končí zmluva a umožníme mu už teraz posunúť sa ďalej, aby bol stabilnejším členom iného mužstva. Hovorili sme s ním, aj on vyslovil prianie mať väčšiu minutáž. Pod mojím vedením síce nenaskakoval ako stopér číslo jedna alebo dva, ale vždy sa počas sezóny do zostavy dostal a veľa nám pomohol. Aj vo finále pohára v minulom ročníku odohral výborný zápas. Vždy bol na neho spoľah," povedal na margo Tummu Michal Gašparík.


Tumma prišiel do Spartaka ešte ako mladší žiak, do tímu U13 si ho vtedy v prípravnom zápase s Galantou, kde začínal s futbalom, vyhliadol vtedajší mládežnícky tréner Ľuboš Benkovský.


„Do Spartaka sme vtedy prešli z Galanty traja, napokon som zostal ako jediný. Celý život som si dával pred seba ciele, aby som sa vždy o krok posunul dopredu. Keď som bol žiakom, snažil som sa presadiť do dorastu, sen sa mi splnil, keď som obliekol dres áčka. A samozrejme, víťazstvo v slovenskom pohári v minulej sezóne bola čerešnička, ktorá sa niektorým hráčom za celú kariéru nepodarí. Som za to vďačný,“ uviedol Gergely Tumma.

 

K jeho výrazným úspechom patrí aj účasť v mládežníckych reprezentáciách, ako hráč Spartaka sa prepracoval aj do národného výberu do 21 rokov.

 

Gergely Tumma (v červenom) počas sobotného tréningu Spartaka. Foto: Ján KrálKrídelník Alex Iván pôsobí v Spartaku rok a pol. "Alexovi po sezóne tiež vyprší zmluva, klub by rád za neho ešte získal odstupné. Viem, že o jeho služby je záujem, ide o veľmi zaujímavého futbalistu. Určité možnosti sa objavili zo Slovenska aj zo zahraničia, takže si myslím, že si nájde nové mužstvo," pokračoval Gašparík.


Útočníka Kelvina Boatenga andeli angažovali v lete 2021. Po sľubnom úvode ho pribrzdilo zranenie, po ktorom sa mu nepodarilo vrátiť natrvalo do základnej zostavy.


"Čo sa týka útočníkov, na hrote môžu nastupovať Taiwo aj Ristovski. Komunikovali sme s Kelvinom aj jeho manažérom. Uvidíme, čo prinesie prestupové obdobie. Nepresadil sa u nás, ako by sme očakávali. Potrebujeme dať priestor aj ostatným chalanom. Uvidíme, či si necháme mladých hráčov Olejníka a Ikugara, prípadne jedného z nich, alebo oboch, pošleme na hosťovanie. To sa ešte rozhodneme. Sú to mladí chalani, ktorí pre svoj rozvoj potrebujú viac hrávať," vysvetlil trnavský kouč.

 

O Alexa Ivána sa na jeseň zaujímali napr. aj Zlaté Moravce. Kam povedú kroky rodáka z Dunajskej Stredy zatiaľ nie je známe. Foto: Lukáš Grinaj

 


Spartakovci odlietajú na Maltu v pondelok predpoludním z Brna. Ubytujú sa v hoteli Sallini Resort, ktorý už majú odskúšaný z minulého roka. Bývať tu budú tiež výpravy ďalších účastníkov Tipsport Cup-u z Trenčína, Zlína a Liberca.


"Turnaj by sme chceli vyhrať. V stretnutiach plánujeme hráčov rotovať po 45 minútach, aby sme mohli pred aj po zápase trénovať. Stále sme v hrubej príprave, potrebujeme plynulý tréningový proces. Nechcem niekoho vyšťaviť v 90-minútovom dueli a potom by musel mať dva dni voľno," povedal Michal Gašparík.


Prvý zápas svojej skupiny odohrajú spartakovci v stredu 11. januára o 16:00 proti Zlínu na Národnom štadióne Ta Qali, duel v priamom prenose prinesie televízia ČT Sport. 


Druhý duel absolvujú sobotu 14. januára o 16:00 na štadióne Tonyho Bezzinu proti aktuálne poslednému celku druhej nemeckej bundesligy zo Sandhausenu.


Poradie v trojčlennej skupine rozhodne o tom, s kým sa andeli stretnú vo štvrtok 19. januára v súboji o celkové umiestnenie.

 

Druhú skupinu tvoria Liberec, Trenčín a rakúsky WSG Tirol. O 5. miesto sa bude hrať o 11:00, o tretie o 14:00 a finále príde na rad o 16:00.

 

Zápasy záverečného dňa turnaja taktiež prinesie ČT Sport.

 

Kto cestuje na Maltu?

Brankári: Takáč, Vantruba, Vasiľ

(Kamenár sa pripojí k tímu neskôr)


Obrancovia: Koštrna, Štetina, Kóša, Čurma, Twardzik, Ujlaky ml., Bolaji, Mikovič


Stredopoliari: Azevedo, Procházka, Štefánik, Paur, Oseni, P. Karhan, Savvidis, Daniel, Bukata


Útočníci: Taiwo, Ristovski, Ikugar, Olejník

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama