ŠPORT - Hádzaná | 8.1.2023, 22.05, Ján Král

Trnavský rodák Lukáš Péchy strelil v zápase sedem gólov.

Prišlo 1700 divákov! Slovenskí hádzanári porazili v Trnave Čile

V bielom drese Lukáš Péchy. Foto: trnavskyhlas.sk

Trnavčania opäť ukázali, že hádzanú milujú. Na prípravný zápas slovenskej reprezentácie, ktorá sa do slovenského Ríma vrátila po viac ako desiatich rokoch, prišlo do hľadiska Mestskej športovej haly 1700 divákov!

Národný tím sa divákom odmenil kvalitným výkonom a jasným víťazstvom nad Čile 40:29.

V dueli s účastníkom majstrovstiev sveta zažiaril desaťgólový krídelník Tomáš Dévai, druhým najlepším slovenským strelcom bol so siedmimi gólmi rodák z Trnavy a krídlo Sporty Hlohovec Lukáš Péchy.

Išlo o prvý tohtoročný duel Slovákov a zároveň štyristý v histórii samostatného Slovenska.

V dueli to dlho nevyzeralo na to, že by mali Slováci pomerne jednoznačne zvíťaziť. V 17. minúte prehrávali už 5:9. Potom sa však zverenci trénera Fernanda Guricha do súpera zakusli a v 24. minúte prvýkrát viedli 12:11.

Čiľania napokon vyhrali polčas 17:16, po zmene strán však už dominovali na palubovke domáci hádzanári a napokon súpera rozstrieľali 40:29.

"Dúfal som, že vyhráme. Prišlo veľa ľudí, hala sa zaplnila a som rád, že sme ich potešili. Druhý polčas bol výborný, jazdili sme hore - dole a zvládli sme to. Verím, že takýchto zápasov zažijeme ešte viac," konštatoval po stretnutí Lukáš Péchy.

Trnavčania radi chodia na hádzanú, na reprezentačný duel zaplnili hľadisko. Foto: trnavskyhlas.sk

Prípravný zápas

Slovensko - Čile 40:29 (16:17)
Zostava a góly SR: Žernovič 1, Konečný - Slaninka 1, Moravčík, Páleš, Mišových 3, Péchy 7, Dévai 10/4, Polák 4, Prokop 3, T. Smetánka 1, J. Mikita, Potisk 2/1, Hlinka 5, Hajko, L. Urban 2, Ľ. Ďuriš, Sloboda 1/1
pokutové hody: 7/6 - 3/1, vylúčení: 4 -  7, ČK: 53. Illesca (Čile) za faul, 1700 divákov