Spartak na úvod Tipsport Cup-u remizoval so Zlínom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.1.2023, 18.14, Ján Král

Trnava viedla, na gól Azeveda po zmene strán odpovedal Hlinka.

Kenneth Ikugar (v čiernom) odohral na hrote Spartaka celý zápas. Foto: Tipsport / Domenic Aquilina

Futbalisti trnavského Spartaka remizovali vo svojom úvodnom stretnutí Tipsport Cup-u so Zlínom 1:1.

Duel sa hral na maltskom Ta Qali, kde má svoj domov aj maltská reprezentácia.

Vo veternom počasí sa ako prví ujali vedenia andeli, keď v 13. minúte po pravej strane zbehol Koštrna, prihrávkou po zemi do šestnástky nabil nabiehajúcemu Azevedovi a ten z prvej prekonal strelou k tyči zlínskeho brankára Rakovana.

"Obuvníci" mohli vzápätí vyrovnať, najprv pred bránkou hasil Koštrna a po následnom rohu hlavičkoval Hrubý tesne vedľa.
Azevedo mohol pridať aj druhý gól, ale po Procházkovej výbornej prihrávke za obranu prestrelil bránku.

V prvom polčase Trnava pôsobila sviežim dojmom, cez prestávku obaja tréneri prestriedali a nebezpečnejším už bol Zlín.

V 50. minúte strelu bývalého hráča Spartaka Hlinku zhruba z 25 metrov jemne tečoval Ujlaky a lopta skončila v sieti Takáča.

Ten v ďalšom priebehu zápasu zlikvidoval dobrú šancu Slončíka a Silného,

Trnavčania mohli pridať druhý gól po strele Oseniho, s ktorou si ale poradil Dostál. Ďalší gól už nepadol a tímy vstúpili do turnaja po remíze 1:1.

Na spartakovcov čaká ďalší duel v sobotu 14. januára, keď o 16:00 nastúpia proti Sandhausenu.

Tipsport Cup – prvý zápas skupiny:

Spartak Trnava – FC Trinity Zlín 1:1 (1:0)
Góly: 13. Azevedo – 50. Hlinka
SPARTAK (1. polčas): Vantruba - Koštrna, Ujlaky, Twardzik, Bolaji – R. Procházka – Bukata, Paur,  Azevedo, Taiwo – Ikugar.
SPARTAK (2. polčas): Takáč – Čurma, P. Karhan, Ujlaky (70. S. Kóša), Mikovič – Savvidis – Olejník, Oseni, Štefánik, Taiwo (70. Boateng) – Ikugar. Tréner: Gašparík.
ZLÍN: Rakovan - Cedidla, V. Procházka, Jeřábek, Bartošák - Fillo, Hlinka, Hrubý, Janetzký - Vukadinovič, Fantiš.
Striedali: Dostál – Didiba, Reiter, Silný, Slončík, Drame.  Tréner: Vrba.