Medzi najlepšiu štvorku postúpili prvýkrát v histórii klubu.

Trnavské volejbalistky majú istú účasť v skupine o titul

Na snímke univerzálka Brusna Nikolovová útočí proti trnavského dvojbloku Konárová, Límová. Foto: Zuzana Branišová

Volejbalistiky Hit UCM Trnava si v sobotnom dueli s Brusnom zabezpečili účasť v skupine o titul v nadstavbovej časti Niké extraligy žien vo volejbale.

Rozhodli o tom v zápase 16. kola proti VK Pirane Brusno, nad ktorým zvíťazili a súperkám nedovolili uhrať ani set.

Zároveň využili zaváhanie Projetku RD na pôde ŠVK Pezinka, tretie miesto Trnavčaniek tak môže ohroziť len vicemajster z Volley Project UKF Nitra.

Postup medzi najlepšiu štvorku sa podaril Trnavčankám prvýkrát v histórii. Okrem Hit UCM majú účasť už istú Slávia Bratislava a VKP Bratislava.

Diváci videli v Mestskej šprotovej hale výborný a koncentrovaný výkon domácich. Od začiatku prvého setu začali kvalitne podávať, s čím mali hostky problémy prakticky do konca zápasu.

Trnavský tréner Rastislav Filípek mohol počítať so všetkými hráčkami, ktoré boli dobre pripravené po kondičnom a silovom tréningovom bloku v prestávke súťaže.

V zápase sa výrazne presadili najviac bodujúce hráčky Rosinská s Konárovou, druhá menovaná sa stala aj najlepšou hráčkou zápasu.

V rámci celého 16. kola sa Konárová dostala na druhé miesto s 37 % úspešnosťou útokov, vyššiu mala iba Dlhošová z Nitry.

Najvyrovnanejší bol druhý set, kde sa hráčky Brusna začali presadzovať na útoku a Trnavčankám sa, naopak, prestalo body získavať svojimi útokmi.

V strede druhého setu sa dotiahli na domáce a vyrovnali na 12:12, ale po oddychovom čase domáceho kormidelníka chybovali súperky na servise a Trnavčanky si opäť vypracovali niekoľkobodový náskok, ktorý si udržali až do konca druhého setu.

V tretej časti hry už dominovali hráčky Hit UCM Trnava a odskočili na 10 bodov. Hosťujúci tréner Lukáš Šmída chcel zmeniť tempo zápasu striedaniami, ale kvalita bola na strane domácich.

V zápase sa opäť presadili aj striedajúce hráčky, ktoré dokázali udržať kvalitu a nedovolili súperkám pomýšlať čo i len na zisk jedného setu.

Záver si spolu s hráčkami užilo aj domáce publikum, ktoré za výkon odmenilo družstvo domácich po záverečnom hvizde rozhodcu zaslúženým potleskom.

Družstvo Hit UCM Trnava čaká ešte súboj v Bratislave. V sobotu 14. januára od 19:00 si v šlágri 17. kola zmerajú sily s doteraz neporazeným celkom Niké extraligy žien Sláviou EÚ Bratislava

Zápas odvysiela v priamom prenose TV JOJ ŠPORT.

Základnú časť "Hiťáčky" uzatvoria duelom v Nitre proti Projektu RD, ktorý má ešte stále šancu poskočiť do prvej štvorky nadstavbovej časti.

Pred semifinále Niké Slovenského pohára (11.2.), kde sa Hit UCM Trnava stretne so Sláviou EÚ Bratislava, stihnú Trnavčanky odohrať ešte dve kolá nadstavbovej časti u súperiek. Do domácej Mestskej športovej haly sa vrátia najskôr 18. februára.

HIT UCM TRNAVA – VK PIRANE BRUSNO 3:0 (18, 21, 14)
Rozhodovali: Čuntala a Szász, 250 divákov.
HIT UCM: Sukovská 3, Sivičeková 1, Rosinská 15, Límová 1, Povrazníková 9, Konárová 16, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
VK PIRANE: Rešutíková 3, Nikolova 13, Šmídová 1, M. Jančová 5, Tomková 5, Moroz 7, liberky Patáková a T. Dlhošová (Mederly 0, Birčáková 0). Tréner: L. Šmída.

Hráčky zápasu: Zuzana Konárová (Hit UCM Trnava) – Olena Moroz (VK Pirane Brusno)

Adrián Červený, asistent trénera Hit UCM: „Po náročnom programe sme udržali naše čísla v pluse, vďaka čomu sme zápas dokázali vyhrať. Dievčatám gratulujem a obzvlášť ďakujem skvelému publiku, ktoré nás v domácich zápasoch ženie vpred za lepšími výsledkami.“

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane: „Napriek tomu, že sme dobre trénovali, zápas nám vôbec nevyšiel. Hrali sme príliš ustráchane, chýbala nám koncentrácia, odvaha, nasadenie, bojovnosť, komunikácia... Takto sa proti favoritom vyhrať nedá. Musíme na tento zápas čo najskôr zabudnúť, no zároveň sa z neho poučiť.“