Trnavské rybníky
reklama

Koberce, ktoré možno prať v práčke - ideálne do detskej izby

SERVIS - Dom a záhrada | 13.1.2023, 10.40, reklamný článok

O koberce, aj tie najmodernejšie, sa treba pravidelne a správne starať. Keď sú znečistené, vytvárajú prostredie pre zdraviu nebezpečné roztoče a baktérie. Špeciálnu starostlivosť si vyžadujú koberce v detských izbách. Našťastie teraz v obchodoch s bytovými doplnkami kúpite koberce, ktoré môžete prať v práčke.

Koberce, ktoré možno prať v práčke - ideálne do detskej izby

 

Ako sa čistia koberce?

Vysávač nastavený na maximálny sací výkon a turbokefa si skvele poradia pri odstraňovaní prachu, vlasov, omrviniek a mnohých ďalších nečistôt.

 

Keď nepomôže samotné vysávanie,môžete koberec zaviezť do profesionálnej čistiarne, prípadne to nechať na upratovaciu firmu alebo si požičať stroj na čistenie.

 

Pri ručnom tepovaní máte k dispozícii špeciálne chemické prostriedky na koberce, metrážne koberce a čalúnenie. Žiaľ, všetky tieto metódy si buď vyžadujú mnoho práce, alebo sú finančne nákladné.

 

Našťastie existuje ešte jeden spôsob, ako vrátiť textilu zašlú slávu – bezproblémový a lacný. Koberec môžete jednoducho hodiť do práčky a potom zavesiť, aby sa vysušil. Nie každý model je však možné prať v práčke.

 

 

Aké koberce možno prať v práčke?

Koberec môžete prať v automatickej práčke len vtedy, ak to povoľuje výrobca. Tieto informácie nájdete na našitom štítku, priložených pokynoch o údržbe a v popise na stránke - v prípade online objednávky.

 

Pri výbere pracieho programu sa vždy riaďte odporúčaniami výrobcu produktu. Týka sa to najmä nastavenia teploty vody, rýchlosti odstreďovania a možnosti sušenia.

 

Koberce, ktoré možno prať v práčke, sú vyrobené zo syntetických aj prírodných vlákien. Ponuka kobercov nezahŕňa len tie jednoduché, málo zaujímavé riešenia.

 

Na výber sú okrem iného: vzorované bavlnené modely s krátkym vlasom, 100 % vlnené alebo plyšové syntetické chlpáče.

 

 

Koberce, ktoré možno prať v práčke – v akých miestnostiach budú najlepším riešením?

Textílie vhodné na pranie v práčke sú výbornou voľbou do často frekventovaných miestností a interiérov, do ktorých sa ľahko vnášajú rôzne druhy nečistôt.

 

Veď predsa koberce do kuchýň, chodieb, kúpeľní, predsiení a detských izieb ponúkajú možnosť prania z určitých dôvodov. Takéto koberce sa oplatí kúpiť aj do spálne, ak tam máte domáceho miláčika.

 

Budú tiež rozumnou voľbou v prípade, ak si plánujete kúpiť béžový alebo biely koberec. Na svetlých a hladkých kobercoch je špina značne viditeľnejšia ako na modeloch v hnedej či šedej farbe alebo s farebnými vzormi.

 

 

Ak uprednostňujete veľmi svetlé textílie, vyberte si praktické koberce z predajní agatanabytok.sk. Model na obrázku môžete pokojne prať v práčke.

 

 

Koberce, ktoré možno prať v práčke - funkčné a efektívne riešenie do detskej izby

Koberce, ktoré sa dajú prať v práčke, sa perfektne osvedčia v detských izbách. Vo svete malého dieťaťa sú textílie vystavené rôznym druhom nečistôt.

 

Jedenie, pitie, umelecké vystúpenia a hra so štvornohým kamarátom sú pre čistotu koberca veľkou výzvou. Nečistoty ukryté medzi vláknami podporujú rast baktérií, plesní a roztočov, ktoré sú nebezpečné najmä pre alergikov.

 

Útulnú, bezpečnú a prívetivú detskú izbu si však len ťažko dokážeme predstaviť bez mäkkého, príjemného koberca. Stojí za to vybrať taký model, ktorý je možné prať v práčke tak často, ako to bude potrebné.

 

Koberce do detskej izby sú vo všeobecnosti vyrobené z prírodných vlákien, ktoré sú bezpečné pre citlivú detskú pokožku.

 

 

 

Koberec vyrobený z polypropylénových vlákien na filcovom podklade s možnosťou prania v práčke - ideálna voľba do detskej izby

 

 

Zhrnutie

Chcete mať istotu, že sa vaše bábätko vždy hrá na čistom a bezpečnom podklade? Vyberte si koberec vhodný na pranie v práčke!

 

Na trhu je množstvo atraktívnych modelov. Pred kúpou sa uistite, že sa koberec zmestí do bubna vašej práčky.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama