Trnavské rybníky
reklama

Za výpravou Spartaka pricestovali na Maltu už aj Kamenár a Štetina

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.1.2023, 17.43, Ján Král

Obaja mali od trénera osobné voľno.

Za výpravou Spartaka pricestovali na Maltu už aj Kamenár a Štetina

Ľuboš Kamenár a Lukáš Štetina pred odletom z bratislavského letiska na Maltu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Na futbalistov trnavského Spartaka čaká v sobotu ďalší zápas na sústredení na Malte. V rámci Tipsport Cup-u nastúpia v sobotu 14. januára o 16:00 proti Sandhausenu.

 

Nemecký klub má na súpiske aj hráčov ako Matěj Pulkrab (predtým Sparta Praha), Ahmed Kutucu (predtým Schalke 04), Franck Evina (predtým širší káder Bayernu Mníchov) či Kemal Ademi (hrával aj za Fenerbahce či Bazilej).

 

Duel s účastníkom druhej nemeckej bundesligy prinesie v priamom prenose Tipsport TV.

ŠUPA technika
reklama


K tímu sa v piatok popoludní už pripojila dvojica hráčov, ktorí mali z rodinných dôvodov osobné voľno.

 

Ľuboš Kamenár a Lukáš Štetina pricestovali leteckou linkou z Bratislavy, spolu s nimi mierili na ostrov aj viacerí fanúšikovia, ktorí vycestovali na víkendový pobyt a spoja ho s účasťou na zápase.

 

„Už sa teším na chlapcov,“ povedal Lukáš Štetina, ktorému tréner umožnil zostať doma pri rodine, nakoľko jeho manželku museli pre nevoľnosť hospitalizovať v nemocnici. 


„Nechcel som malého syna nechávať iba pri starých rodičoch. Som rád, že manželka je po troch dňoch už je doma a je jej lepšie,“ uviedol stopér Spartaka, ktorý sa pripravoval individuálne podľa tréningového plánu, ktorý mu nastavil kondičný tréner Michal Kukučka.


„Nabehal som asi 20 kilometrov za štyri dni. Nechcem už beh ani vidieť. Dúfam, že mi dajú na tréningu loptu, aby som si aspoň trochu kopol. Michal Kukučka mi dal v individuálnom tréningu zabrať, bolo toho dosť. Na druhej strane, som rád, že som mohol zostať doma a byť pri rodine, ktorá ma potrebovala,“ uviedol Štetina.


Osobné voľno mal aj brankár Ľuboš Kamenár. „Klubu ďakujem, že mi umožnil ísť na pohreb starého otca. Dedo bol môj veľký fanúšik, chodieval na moje zápasy aj do zahraničia. Môj futbalový život prežíval so mnou, mal však svoj vek – 89 rokov. Odišiel v spánku, dlho sa netrápil. Všetkým nám je v rodine smutno,“ vysvetlil odchovanec trnavskej brankárskej školy.


Kamenár aj Štetina v piatok popoludní už stihli tréningovú jednotku. „Futbalisti zimnú prípravu v láske nemajú, ale po rokoch už viem, čo ma čaká. Tentoraz je príprava kratšia, jarná časť začína pomerne skoro. Viem, čo podstúpime pod vedením Paliho Kamescha. S celým tímom brankárov sme zohraní, sme spolu už dlhšie roky. Sme na seba zvyknutí. Na Malte sa teším sa na dobré terény a počasie,“ pokračoval Kamenár.


V Spartaku mu po sezóne vyprší kontrakt. „Už som vo veku, akom som. Viem, aká je moja pozícia v tíme, stále musím byť pripravený, ak by sa niečo stalo chalanom. Takisto trénerovi Kameschovi pomáhať v tréningoch. Trénujem chlapcov kategórie U10 a U11. Zmluvu mám do leta, čo bude ďalej ešte neviem, klub prejavil záujem, aby som pokračoval pri brankároch v mládežníckych štruktúrach, uvidíme, ako sa to vyvinie v nasledujúcich mesiacoch.“


Už dlhší čas má pod palcom brankárske talenty vo veku. „Trénovanie chlapcov ma baví, snažím sa im posúvať skúsenosti a rady. Mám už v bránke niečo za sebou, takže im dokážem poradiť. Sledujem zároveň nové trendy práce pri brankároch. Viem si predstaviť, že týmto smerom v budúcnosti pôjdem,“ dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama