Trnavské rybníky
reklama

Spartak na Malte: Maséri sa nezastavia, Mikovičovi sa darí aj mimo trávnika

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.1.2023, 10.39, Ján Král

Hráči Spartaka dostávajú na Malte od trénera zabrať, nechýba však ani priestor pre zábavu.

Spartak na Malte: Maséri sa nezastavia, Mikovičovi sa darí aj mimo trávnika

Jedna z hotelových miestností slúži masérom. Vľavo Tomáš Hološka, Lenka Jurišičová sa venuje masáži Lukáša Štetinu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti Spartaka majú za sebou približne polovicu sústredenia na Malte, v rámci ktorého absolvujú aj tri stretnutia Tipsport Cup-u.

 

Trnavská výprava je ubytovaná v hoteli Sallini resort, kde našli prechodný domov aj ďalší traja účastníci turnaja – Zlín, Trenčín a Liberec.

 

Mužstvo využíva na tréningy areál pri národnom štadióne Ta Qali, kde je k dispozícii aj umelá plocha, tréningy však prebiehajú výlučne na kvalitne pripravenom prírodnom trávniku.

ŠUPA technika
reklama


V mužstve vládne dobrá nálada, potvrdila ju aj jedna z večerí, počas ktorých zagratulovali k narodeninám brankárovi Dominikovi Takáčovi.

 

Potom ako mu priniesli koláč s horiacou sviečkou nechali oslávenca jemne "vychladnúť" a s odstupom času dostal do tváre, v čase keď to nečakal, tortu. V trnavskom kolektíve ide o veselý zvyk, ktorý uplatňujú už dlhšie. Svoje by o tom vedeli rozprávať aj iní členovia kádra.

 

O miesto na súpiske Spartaka na sústredení bojuje okrem iných i Stanislav Olejník. Na jeseň hosťoval v druholigovej Myjave, ešte v novembri sa opäť pripojil k trnavskému kolektívu.

 
„Uvidíme, čo bude po príprave, či sa mi podarí prebojovať do tímu. Na Kopaniciach prejavili záujem, aby som tam pokračoval. Dal som slovo, že ak by som mal ísť opäť na hosťovanie do druhej ligy, tak do Myjavy,“ povedal Olejník.


Pri stole večeriava Olejník s dvojicou Marek Ujlaky – Patrick Karhan. Títo dvaja mladíci v dueli so Zlínom vytvorili v druhom polčase stopérsku dvojicu.


„Bolo to pre mňa niečo nové a nie úplne jednoduché, keďže inak nastupujem v strede poľa. Sebo Kóša však trochu cítil „zaďák“, preto ho tréneri nechceli výrazne zaťažiť a hľadali riešenie na tento post pre daný zápas. Budem vždy makať, aby som odviedol čo najlepší výkon a splnil trénerove predstavy,“ uviedol Patrick Karhan.


Spoločne s Marekom Ujlakym sú mladíkmi, ktorí bojujú o miesto v tíme. „Zimná príprava je vždy náročná, únavu cítime, ale musíme sa zakusnúť a zabrať. Robíme to pre seba,“ pridal Marek Ujlaky.


„Toto je budúcnosť Spartaka,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho, ktorý sa pristavil pri našej debate s trnavskými mladíkmi. „Veľmi sa teším, keď títo chlapci budú súčasťou základnej zostavy Spartaka,“ dodal.


Za tímom pricestoval v piatok spoločne s marketingovým manažérom Pavlom Bielikom. V rovnaký deň sa po osobnom voľne k tímu pripojili aj brankár Ľuboš Kamenár a stopér Lukáš Štetina.


Členovia realizačného tímu Spartaka na čele s trénerom Michalom Gašparíkom si po piatkovej večeri pozreli v hotelovej reštaurácii šláger talianskej ligy medzi Neapolom a Juventusom Turín.


Hráči ešte absolvovali regeneračné procedúry a do večierky mali voľný program. Niektorí si krátili čas pri Playstation, iní oddychovali, ďalší utužovali partiu pri spoločenských hrách.

 

Martin MikovičRomanom Procházkom sa chystali na súboje v Človeče nehnevaj sa. „Karty a poker v tíme nejako nejdú, táto hra ale chytila viacerých ešte v lete, keď sme sa vracali z pohárového duelu vo Walese,“ pousmial sa Mikovič.


„Paradoxne, hráme len tí, čo máme cez tridsať. Pridávajú sa Kiko Koštrna, Samo Štefánik či Kubo Paur,“ pridal Procházka. 


Nehrá sa zadarmo, cenník pre víťaza a porazených je jasne daný. Zlé jazyky hovoria, že Roman Procházka už musel zájsť pre výber hotovosti do bankomatu, naopak, Mikovič sa pri bilancovaní banku usmieva...


Takmer až do 22:00 bola v pohotovosti masérska miestnosť. Fyzioterapeutka Lenka Jurišičová a masér Tomáš Hološka sa starali o to, aby sa telá hráčov čo najlepšie zregenerovali na ďalší deň záťaže. 


„Spoločne s Lenkou sme k dispozícii mužstvu od ranných hodín, asistujeme aj počas tréningov a samozrejme večer robíme masáže. Máme so sebou lymfodrenážne nohavice, banky, elektroliečbu, masážnu pištoľ, prístroj na prekrvenie svalov či návleky na časti nôh s chladivými účinkami. Hráčom sa snažíme dať čo najlepšiu starostlivosť,“ povedal Tomáš Hološka.

 

Ten má, michodom, tiež futbalovú minulosť. V mládežníckom veku vyrastal ako brankár v Senici, ešte pred dvoma rokmi chytal divíznu súťaž za Košarišská, už však súťažne futbal nehrá.

 
V sobotu 14. januára o 16:00 nastúpi Spartak na druhý zápas zimného Tipsport Cup-u proti Sandhausenu. V televízii tentoraz prenos nebude, RTVS prinesie večerný duel Trenčína s Libercom (o 19:00).

 

Duel Spartaka bude však vysielaný online na webovej stránke Tipsport TV.


V dejisku stretnutia je slnečno a príjemných 17 stupňov Celzia, takže pre futbal vhodné podmienky.

 

Kto s kým býva na izbe?

Vlastné izby: Gašparík, Bohunický, Hodulík, Prisztács, Kamesch, Kukučka, Kamenár

 

Izby po dvojiciach:
Vantruba - Takáč
Karhan - Vasiľ
Procházka - Bukata
Bolaji - Taiwo
Mikovič - Čurma
Azevedo - Boateng
Štefánik - Štetina
Ujlaky - Olejník
Savvidis - Ristovski
Koštrna - Twardzik
Oseni - Ikugar
Paur - Kóša

 

Z Malty JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama