Spartak na Malte podľahol nemeckému Sandhausenu, dlho hral o muža menej

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.1.2023, 18.56, Ján Král

Takmer celý druhý polčas hrala Trnava bez vylúčeného Čurmu.

Spartak na Malte podľahol nemeckému Sandhausenu, dlho hral o muža menej

Taiwo nastúpil na zápas s kapitánskou páskou. V zelenom ho stráži autor prvého gólu Calhanoglu. Foto: Ján Král

Trnavským futbalistom nevyšiel druhý zápas skupiny Tisport Cup-u. Na Štadióne Tonyho Bezzinu podľahli nemeckému druholigovému Sandhausenu 0:3.

Spartak začal aktívne, po kombinačnej akcii zasahoval po strele Azeveda brankára Sandhausenu Drewes.

Udreli však Nemci. Calhanoglu v 8. minúte z priameho kopu strelou k tyči prekonal Takáča.

Hra bola vyrovnaná, rozhodca pustil zbytočne tvrdú hru a po tvrdých zákrokoch na spartakovcoch si aj zverenci Michala Gašparík vyšliapli na súpera. Žlté karty videli Štetina a Savvidis.

Napriek tomu, že na ihrisku rozdiel nebolo poznať, druhý gól pridal Sandhausen, ktorého hráči sa prekombinovali do trnavskej šestnástky a akciu zakončil gólovou strelou z ľavej strany David Kinsombi.

Na zápas prišli aj fanúšikovia Spartaka, ktorí víkend na Malte prepojili s futbalom. Foto: Ján Král

Oddanosť klubu nepozná hranice. Foto: Ján Král

Tréner Michal Gašparík poslal na druhý polčas úplne inú zostavu, Čurma si však zahral v strede obrany iba sedem minút. V bežeckom súboji ho pretlačil Pulkrab, trnavský obranca na hranici šestnástky fauloval a rozhodca mu ukázal červenú kartu.

Trnava napriek početnému oslabeniu mohla skórovať. Koštrna vysunul Boatenga, ktorý sa presadil cez obrancu na pravej strane, prudkou prihrávkou našiel na päťke Ikugara, ten ale loptu netrafil ideálne a namieril vedľa bránky.

A tak skórovali opäť Nemci. V 79. minúte po rohovom kope prekonal Vantrubu hlavičkou z päťky Diakhite a zvýšil na 0:3, čo zostali v platnosti až do záverečného hvizdu rozhodcu.

Tipsport Cup - druhý zápas skupiny:

Spartak - Sandhausen 0:3 (0:2)
Góly: 8. K. Calhanoglu, 23. D. Kinsombi, 79. Diakhite
ŽK: Štetina, Savvidis, Koštrna - Framberger
ČK: 52. Čurma (Spartak)
Rozhodoval: Petrovic - Spiteri, Saliba
SPARTAK (1. polčas): Takáč - Procházka, Štetina, Ujlaky, Twardzik - Savvidis - Taiwo, Oseni, Azevedo, Mikovič - Ristovski
SPARTAK (2. polčas): Vantruba - Koštrna, Čurma, S. Kóša, Bolaji - P. Karhan - Olejník, Paur, Bukata, Boateng - Ikugar.
SANDHAUSEN: Drewes - Framberger, Zhirov, Dumic, Calhanoglu - Zenga, Papela, C. Kinsombi, Bachmann, D. Kinsombi - Esswein
Striedali: Ochs, Hohn, Ajdini, Pulkrab, Evina, Diekmeier, Ritzmaier, Diakhite

Michal Gašparík (tréner Spartaka): "Výsledok nie je dobrý, nezodpovedá ale priebehu hry, ktorá bola vyrovnaná. Dostali sme dva zbytočné góly, jeden po štandardke, keď si brankár asi zle postavil múr, druhý po rohu. V prvom dejstve sme mali šance, no nepremenili sme a potom keď nám vylúčil hráča, opäť bol zápas vyrovnaný, ale už sme v desiatich nemali šancu zvrátiť zápas. Keď sa zranil Bukata, už sme nemali nikoho na striedanie. Zostal na ihrisku a klusal. Na tento zápas som sa tešil, škoda, že nebol trochu lepší terén, ktorý by nám vyhovoval. Mohli sme vidieť, že tempo druhej Bundesligy nie je vyššie ako v slovenskej lige. Myslím si, že sme sa vyrovnali, keby bolo lepšie ihrisko, diktujeme tempo hry my. Bolo to tvrdé, súbojové, nahrával tomu aj terén. Rozhodla efektivita, v šestnástke boli agresívnejší ako my. Zvedavý som bol na intenzitu, ukázalo sa, že určite nie je u súpera vyššia."