Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tréner Sandhausenu si pri mene Twardzik s úsmevom zaspomínal

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.1.2023, 11.42, Ján Král

Sústredenie na Malte spojené s turnajom sa pre spartakovcov preklopilo do druhej polovice.

Tréner Sandhausenu si pri mene Twardzik s úsmevom zaspomínal

Filip Twardzik (v čiernom) pri úniku po ľavej strane v zápase so Sandhausenom. Foto: Ján Král

reklama

 

Druhá zápasová previerka spartakovcov na turnaji na Malte nedopadla z pohľadu výsledku dobre. Trnavčania podľahli nemeckému Sandhausenu 0:3, herne sa však súperovi z druhej nemeckej Bundesligy dokázali vyrovnať. 


Stratili však šancu na triumf na Tipsport Cup-e, čaká ich súboj o umiestnenie. Či to bude súboj o tretie alebo piate miesto, rozhodne utorňajší súboj medzi Zlínom a Sandhausenom.

 

Ak by Nemci vyhrali vyšším ako trojgólovým rozdielom, posunie to spartakovcov do boja o bronz.

reklama


„V prvom polčase sa ukázala kvalita Sandhausenu, ťažko sme sa dostávali do hry, aj keď sme chceli hrať. Vytvárali sme si málo šancí. Súper však tiež nemal veľa, z dvoch šancí dal dva góly a to už sa potom ťažko otáča proti tímu z druhej Bundesligy,“ hodnotil stretnutie Filip Twardzik.


Obranca, ktorý sa po roku vrátil do Spartaka, odohral prvý duel Tisport Cup-u na poste stopéra. Proti nemeckému protivníkovi ho tréner Michal Gašparík zaradil na ľavý kraj obrany. 


„Platí, že stopér je moja primárna pozícia, ľavý bek je alternatíva. Ide o pozíciu, ktorú by som mal hrávať potom aj v Rakúsku. Každý v príprave bojujeme o svoju pozíciu. Či budem hrávať v strede alebo na kraji obrany, o tom rozhodne tréner,“ pokračoval český zadák.


Do zápasu so Sandhausenom nezasiahol iba zranený Samuel Štefánik a tretí brankár Ľuboš Kamenár. Inak tréner Gašparík využil každého člena kádra, cez polčas poslal na trávnik úplne novú jedenástku.

 

Twardzik tak absolvoval 45 minút a cez prestávku mal čas prehodiť pár slov s koučom nemeckého tímu Aloisom Schwartzom.


„Poznáme sa od čias, keď s mojím otcom Reném fungovali v realizačnom tíme Rot-Weiss Erfurt. Robil mu vtedy trénera brankárov,“ uviedol Twardzik.


„Filip je dobrý futbalista, má kvalitnú ľavačku,“ povedal o trnavskom hráčovi Alois Schwartz na pozápasovej tlačovej konferencii.

 
Keď dostal otázku na svojho bývalého kolegu Reného Twardzika, usmial sa filigránsky. „Boli sme dobrí priatelia a určite mám pekné spomienky. Zážitky však radšej hovoriť nebudem, to nie je pre tento priestor…“ rozosmial novinárov.

 

Paur: Neviem, či som takú náročnú prípravu zažil

Stredopoliar Jakub Paur nastúpil na druhý polčas v strede poľa. Plány spartakovcom však skrížilo rýchle vylúčenie Mateja Čurmu, od 52. minúty tak hrali o muža menej. 


„Sandhausen bol behavý a agresívny súper. V prvom polčase sme dostali dva hlúpe góly, hlavne ten prvý a potom sa nám ťažko z toho dostávalo. Po zmene strán sme to chceli zvrátiť, prišla ale červená karta a potom to už bolo ťažké. Nemci ukázali kvalitu, nechceli nám požičať loptu. Vypracovali sme si ešte šancu na zníženie, no znova skóroval súper. Bol to ťažký zápas. Máme ťažké nohy po tréningoch, určite sme ale mali dosiahnuť lepší výsledok, na ktorý sme dnes chceli hrať,“ zhrnul dianie na trávniku Paur. 


Andeli sú v plnej príprave, tréner Gašparík mužstvo nešetrí, hráči absolvujú dvojfázové tréningy, výnimkou je nedeľa, po predpoludňajšom tréningu dostali od zaberačky na pol dňa pokoj. 


„Neviem, či som takú náročnú prípravu niekedy zažil,“ prehodil Jakub Paur. „Máme nahustený program, do toho idú tréningy kondičného charakteru. Nevyhovárame sa na to, ale je to ťažké hrať s toľkými kilometrami v nohách. Viem však, že to treba absolvovať a verím, že to v lige zužitkujeme,“ dodal.

 

Z Malty JÁN KRÁL

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama