Trnavské rybníky
reklama

Praktické úložné priestory v domácnosti sú pre bývanie veľmi dôležité

AKTUALITY - Firmy | 16.1.2023, 08.21, reklamný článok

Dobrá organizácia priestoru v interiéri vytvára tie najlepšie podmienky pre harmonický život v domácnosti. Súčasní bytoví dizajnéri prinášajú do obydlí riešenia aj pre tých najnáročnejších, ktorí chcú mať svoje domovy dokonalé.

Praktické úložné priestory v domácnosti sú pre bývanie veľmi dôležité

Ilustračné foto: dreamstime.com

 

Viete, že chaos a neporiadok rozptyľuje sústredenosť a spôsobuje stres? Kto chce, aby v jeho domácnosti prevládal poriadok, pri zariaďovaní svojho domova dbá o to, aby izby disponovali dostatočne priestrannými úložnými priestormi.

 

Výhodou prakticky zariadenej domácnosti je, že každá vec je na svojom mieste, vďaka čomu nikto nemusí strácať čas hľadaním.

 

Dobre zorganizovaný obytný priestor zjednodušuje využívanie interiéru a zvyšuje kvalitu bývania. 

 

 

Vstavané skrine

Správne navrhnuté vstavané skrine disponujú praktickým vnútorným vybavením a členením. Stačí len určiť, ktoré poličky majú slúžiť na bielizeň, ktoré na pracovné a domáce odevy, zimné a letné oblečenie.

 

Do vrchných políc je dobré ukladať sezónne dekorácie, ktoré sa v domácnosti nepoužívajú celoročne – veľkonočné a vianočné ozdoby, svietniky na stôl a podobne.

 

Praktické vnútorné členenie však súčasní výrobcovia aplikujú nielen vo vstavaných skriniach, ktoré sa vyrábajú na mieru, ale aj v samostatne stojacich skriniach, v komodách a topánkovníkoch.

 

A ako udržať úložné priestory v domácnosti čisté? Žiadnemu nábytku nemôžu prospieť agresívne čistiace prostriedky, abrazívne pasty či drsné hubky.

 

 

Komody a topánkovníky 

Komody patria k stále vyhľadávanejším bytovým solitérom. Dizajnovo oživia interiér a skvelo poslúžia na odkladanie drobností.

 

Väčšie aj menšie úložné priestory tohto typu sú charakteristické hlavne zásuvkami, ktoré zvyknú byť zdobené rôznymi úchytmi.

 

Čo sa skrinky na topánky týka, horné poličky je dobré vyhradiť pre domácu obuv - detské papučky a papuče pre dospelých, dolné poličky pre vychádzkovú a športovú obuv.

 

Na neutralizáciu pachov do topánkovníkov možno použiť rôzne prírodné bylinky – čerstvú levanduľu, rozmarín, mätu alebo vanilku.

 

 

Kúpeľňový nábytok 

Kúpeľňa je zo všetkých miestností v domácnosti z hľadiska vlhkosti najnáročnejším miestom, preto pri výbere skriniek, regálov a poličiek je potrebné zamerať svoju pozornosť na také výrobky, ktoré sú určené do vlhkého prostredia.

 

Kúpeľňový nábytok je potrebné voliť z odolných materiálov, ktoré znesú aj vodu. V kúpeľni majú mať svoje praktické umiestnenie nielen šampóny a telové mydlá, ale aj krémy a všetka prírodná kozmetika.

 

Vyššia vlhkosť vzduchu a výkyvy teplôt v kúpeľni saponátom a práškom na pranie neublížia, no miesto na uskladnenie pleťových a telových krémov je dobré voliť opatrne.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama