Trnavské rybníky
reklama

Adept na dres Spartaka Ikugar: Idem naplno každý deň, aby som hral profi futbal

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.1.2023, 18.09, Ján Král

O hráča sa intenzívne zaujímajú Zlaté Moravce.

Adept na dres Spartaka Ikugar: Idem naplno každý deň, aby som hral profi futbal

Kenneth Ikugar. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

O miesto v kádri futbalového Spartaka bojuje na sústredení na Malte útočník z Nigérie Kenneth Ikugar.

 

Silový 191 centimetrov vysoký futbalista je hráčom trnavského klubu, na jeseň hosťoval v druholigovom Trebišove.

 

Teraz sa v červeno-čierni rozhodujú, či si ho ponechajú v kádri alebo ho pošlú ešte na výpožičku. Záujem o hráča už deklaroval ligový konkurent zo Zlatých Moraviec.

ŠUPA technika
reklama


Ikugar je vyložene hrotový futbalista, k čomu ho predurčuje aj jeho postava. „Typologicky je iný ako ostatní naši útočníci. Silný je chrbtom k bránke, dokáže udržať veľa lôpt. Stále je mladý, dokáže sa v mnohých parametroch postupne zlepšovať. Som zvedavý na jeho progres. Rozhodneme sa, či zostane u nás, alebo ho ešte posunieme na hosťovanie, aby čo najviac napredoval,“ povedal Michal Gašparík.


V rámci Tipsport Cup-u odohral Ikugar za andelov zatiaľ dva zápasy. Proti Zlínu absolvoval na trávniku plných 90 minút, proti Sandhausenu nastúpil na druhý polčas.

 

Dostal sa do gólovej šance, po Boatengovom prieniku vypálil bez prípravy, zblízka však trafil tesne vedľa.


„Cítim sa v trnavskom klube veľmi dobre. V Trebišove som počas jesene zažil príjemné obdobie. Pravidelne som hrával, strelil som niekoľko gólov, čo mi pomohlo zvýšiť herné sebavedomie. Teraz som späť v Spartaku a môžem povedať, že sa po futbalovej stránke cítim lepšie, ako keď som sa k tímu pripojil prvýkrát v júli,“ hovorí Kenneth Ikugar.


Dvadsaťdvaročný rodák z nigérijského Calabaru má dvoch bratov. Ani jeden z nich sa futbalu nevenuje, jeden je právnik a druhý architekt.

 

Kennethovi však futbal učaroval, po anabázach v domácich kluboch Pythagorean a FootyFanz okúsil európsku destináciu prvýkrát v Ústí nad Labem.


„Nebolo to jednoduché, musel som si zvyknúť na zmeny, nové klimatické podmienky, adaptovať sa na herný systém,“ hovorí. 


„Som hladný po úspechu, chcem sa presadiť v profi futbale. Začínal som v Nigérii a snažil som sa dostať do futbalovej Európy. Je to dlhý príbeh, presadiť sa v Afrike nie je jednoduché. Musíte bojovať a tvrdo na sebe pracovať. Idem naplno každý deň, aby som bol čo najlepší,“ hovorí.

 

Krytie lopty patrí medzi jeho futbalové devízy. Foto: Tipsport / Domenic Aquilina

 


Naplno ide aj v tréningovom procese na Malte. „Zimná príprava je vždy náročná. Je to však o tom, ako sa nastavíte v hlave. Musíte byť pripravení, že absolvujete veľa bežeckých a fyzicky náročných tréningov. Nesťažujem si. Pracujem naplno a každý deň sa snažím bojovať o miesto v tíme.“


Trnava ho angažovala už pred rokom, dlhšie sa však ťahal administratívny proces jeho príchodu do slovenského Ríma. Plne k dispozícii je od leta, Spartak vtedy usúdil, že bude lepšie, aby sa ešte rozohral v druhej lige.


V Trebišove dostal dôveru, za jeseň strelil päť gólov a tréner Gergely Geri, ktorý ho viedol na východe republiky, by ho teraz dokonca rád získal do svojho nového pôsobiska v Zlatých Moravciach,


„S trénerom Gerim sme mali počas pôsobenia v Trebišove dobrý vzťah, považujem ho za veľmi dobrého kouča. Momentálne som však v Trnave. Rozhodujúce slovo o mojej najbližšej futbalovej budúcnosti bude mať tréner Gašparík. Zatiaľ sme ešte o tom spolu nehovorili, sústreďujem sa na to, aby som bol po futbalovej stránke čo najlepší,“ dodal.


Presvedčiť trnavského kormidelníka o svojich kvalitách bude môcť Ikugar opäť vo štvrtok 19. januára. V rámci Tipsport Cup-u odohrajú Trnavčania záverečný zápas turnaja, súpera v súboji o umiestnenie aj čas duelu spoznajú po utorňajších záverečných bojoch v skupine.

 

To bude zároveň posledný deň prvého sústredenia andelov na Malte. Na týždeň sa vrátia domov, aby neskôr ešte raz na ostrov vycestovali na týždenný pobyt.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama