Trnavské rybníky
reklama

V Majcichove pripravujú populárny beh, spustili online prihlasovanie

ŠPORT - Atletika | 18.1.2023, 07.00, Ján Král

Približne mesiac pred Majcichovskou desiatkou budú bežecké preteky aj v Suchej nad Parnou.

V Majcichove pripravujú populárny beh, spustili online prihlasovanie

Pohľad do pelotónu minuloročnej Majcichovskej desiatky krátko po štarte. Foto: Marián Bartoš

Púpavy pri aleji
reklama

 

Na zozname športových podujatí nebude ani tento rok chýbať Majcichovská desiatka. V poradí 32. ročník cestného behu sa uskutoční v nedeľu 5. marca. Organizátori už spustili online registráciu účastníkov.


Účastnícky limit behu, na ktorom sa súťaží o Putovný pohár Vladimíra Remeka, prvého československého kozmonauta, stanovili na maximálne 450 bežcov.

 

Vyhodnocovať budú aj tentoraz kategórie mládeže i dospelých, dokonca aj kategóriu nad 70 rokov označenú ako Memoriál Tiborka Vaňa, známeho účastníka behov v regióne, ktorý sa zapájal do pretekov aj na sklonku života.

ŠUPA technika
reklama


Slávnostný štart pelotónu bude o 11:45 pred obecným úradom, ostrý na pravé poludnie. Mládež bude súťažiť dve hodiny predtým.


Ako už z názvu pretekov vyplýva, trať má dĺžku desať kilometrov, je úradne premeraná a má oficiálny certifikát Slovenského atletického zväzu. Výsledky zaznamenajú elektronickým časomerom.

 

Po skončení pretekov bude pre účastníkov pripravené občerstvenie, chýbať nebude účastnícka tombola. 


Online prihlasovanie ukončia 2. marca o 23:55 alebo v momente naplnenia účastníckeho limitu. Prihláseným sa však stáva účastník až po uhradení štartovného.

 

V prípade, že bude voľná kapacita, registrovať sa bude dať aj na mieste pretekov od 9:00 do 11:00.


Štartovné je 10 eur, obyvatelia Majcichova pobežia bezplatne. Šatne a parkovanie sú zabezpečené v areáli futbalového Štadióne Viktora Karela.


Na troch najrýchlejších v každej kategórii čakajú aj finančné odmeny v desiatkach eur, celkoví víťazi medzi mužmi a ženami získajú navyše 50 eur.


Bezplatná preprava do Majcichova je v deň pretekov zabezpečená spred trnavskej železničnej stanice. Autobus s označením M-10 bude vyrážať o 10:30, naspäť pôjde približne o 15:30.


Historicky prvým víťazom podujatia sa stal v roku 1979 Jozef Eichenbaum zo Spartaku ZŤS Dubnica.


V roku 1982 vytvoril Jozef Lenčéš z klubu Internacionál Slovnaft Bratislava doposiaľ neprekonaný rekord podujatia, keď desať kilometrov zabehol za 29 minút, 41 sekúnd a 2 stotiny.

 

Pred rokom získali prvenstvo Martin Rusina (BMSC Bratislava) a Iveta Furáková (ŠK Detva v Pohybe).


Na organizácii behu sa podieľa obec Majcichov, viaceré obecné organizácie a Slovenský bežecký spolok.

 

Na beh do Suchej už vo februári

Ešte pred Majcichovom má bežecké hnutie zraz v Suchej nad Parnou. Štart 43. ročníka cestného behu Suchovská pätnástka je naplánovaný na 4. februára o 14:00 pi kultúrnom dome, kde je od 12:00 počas jednej hodiny registrácia účastníkov. 


Celá trať meria 15,3 kilometra, ženy a muži od 70 rokov pobežia približne polovičnú trať. Štartovné je vo výške 3 eur, prihlášky vopred organizátori nevyžadujú.

 

Beh sa uskutoční pod záštitou župana Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama