Trnavské rybníky
reklama

Počas sobotného referenda otvoria v Trnave 25 volebných miestností

AKTUALITY - Voľby | 18.1.2023, 10.09, prispievatelia

Obyvatelia budú v referende odpovedať len na jedinú otázku súvisiacu so skrátením volebného obdobia Národnej rady SR.

Počas sobotného referenda otvoria v Trnave 25 volebných miestností

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Cukrovar
reklama

 

Pre hlasovanie v referende bude v Trnave v sobotu 21. januára 2023 od 7:00 do 22:00 otvorených 25 volebných okrskov a volebných miestností.

 

Tie nájdu voliči väčšinou v budovách základných a stredných škôl. Volebné miestnosti budú aj na radnici na Hlavnej 1, v budove mestského úradu na Trhovej ulici a v mestskej časti Modranka v kultúrnom dome.

 

Hlasovať bude možné vo svojom volebnom okrsku, teda v mieste trvalého bydliska, alebo s hlasovacím preukazom aj kdekoľvek inde.

Víno Tirnavia
reklama

 

Obyvatelia budú v referende odpovedať len na jedinú otázku súvisiacu so skrátením volebného obdobia Národnej rady SR.

 

Ak sa volič nebude môcť dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä zdravotných dôvodov, môže požiadať volebnú komisiu o hlasovanie do prenosnej volebnej schránky, ale len vo svojom okrsku.

 

Takúto požiadavku je možné nahlásiť do piatku na Mestský úrad v Trnave na telefónne číslo 033/32 36 184 alebo 185, v deň konania referenda na 033/32 36 159 alebo priamo príslušnej okrskovej komisii.

 

Pre voličov, ktorí sú v izolácii alebo karanténe v súvislosti s ochorením COVID-19 bude v okrese Trnava k dispozícii špeciálna volebná komisia.

 

O špeciálny spôsob hlasovania môže volič podľa Viery Lietavovej z Okresného úradu v Trnave požiadať najneskôr v piatok 20. januára do 12:00.

 

Okresný úrad v Trnave zverejnil telefónne čísla, na ktorých voliči v izolácii alebo karanténe môžu požiadať o umožnenie hlasovania: 033/55 64 276 alebo 033/55 64 271.

 

Špeciálny spôsob hlasovania v referende nie je možné využiť v nemocnici.

 

Volič je povinný po príchode do volebnej miestnosti preukázať okrskovej volebnej komisii svoju totožnosť predložením občianskeho preukazu.

 

V osobitnom priestore určenom na úpravu hlasovacích lístkov zakrúžkuje odpoveď „áno“ alebo odpoveď „nie“. Potom hlasovací lístok vloží volič do obálky a následne do volebnej schránky.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama