Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Voderady a niektoré ďalšie obce budú zelenšie, sadia v nich nové stromy

AKTUALITY - Región | 19.1.2023, 17.07, prispievatelia

Vo Voderadoch vďaka projektu, ktorý je zameraný na zelenú infraštruktúru v obciach, pribudlo 87 nových stromov.

Voderady a niektoré ďalšie obce budú zelenšie, sadia v nich nové stromy

Časť vysadených stromov vo Voderadoch. Foto: voderady.sk

reklama

 

Viaceré obce na Slovensku budú o niečo zelenšie, jednou z nich sú aj Voderady. Na sklonku minulého roku na troch miestach v obci vysadili 87 nových stromov.

 

Obec Voderady ich získala prostredníctvom Slovenskej agentúry životného prostredia v rámci národného projektu, ktorý je zameraný na zelenú infraštruktúru v obciach.

 

Vo Voderadoch tak pribudlo 22 dubov plstnatých a letných, 18 hrabov obyčajných, 12 jarabín vtáčich, 11 čerešní vtáčich, 9 hlohov, 8 jaseňov mannových a 7 líp malolistých.

Trnava - Vyšší kredit pre rezidentov
reklama

 

„Stromy sú vysadené v troch lokalitách – v areáli DHZ Voderady, ako líniová zeleň popri komunikácii na Dlhej ulici a v školskom areáli. Realizáciou tohto projektu prispievame k zlepšeniu kvality životného prostredia, k posilneniu klimatickej, pôdoochrannej, krajinotvornej a environmentálnej funkcii urbanizovaného prostredia,“ informuje obec Voderady na svojom webe.

 

Výber drevín, ako aj lokalít na výsadbu, bol konzultovaný s odborníkom – dendrológom. Podľa informácií starostky Voderád Anity Gajarskej boli dodané stromy dostatočne veľké, o ich výsadbu sa postarala firma, ktorá bola centrálne vybraná.

 

Obec má teraz zabezpečovať ďalšiu starostlivosť o ne.

 

V rámci národného projektu zameraného na podpora biodiverzity prvkami zelenej infraštruktúry uspeli so svojimi žiadosťami aj ďalšie obce nášho regiónu.

 

Zelenšie by mali byť napríklad Dolné Lovčice, Horné Zelenice, Jalšové alebo Trakovice. Ich starostovia zatiaľ nevedia, kedy im poverená firma stromy vysadí.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama