V Majcichove mali zraz stolnotenisové talentované najmladšie žiačky

ŠPORT - Ostatné športy | 20.1.2023, 09.31, prispievatelia

Slovenský pohár mládeže najmladších žiačok odohrali počas druhej januárovej soboty v Majcichove. Tretie kolo Slovenského pohára sezóny 2022/2023 v tejto kategórii usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

Dievčatá s trénermi z domáceho TTC Majcichov. Foto: Jozef Štefunko

Turnaj Slovenského pohára mládeže v kategórii najmladšie žiačky usporiadali Majcichovčania už jubilejný desiatykrát.

Pri rekordnej účasti 70 dievčat z celého Slovenska (najviac za posledné roky) si prvenstvo odniesla hráčka ŠKST Bošany a dvojka slovenského rebríčka Vivien Murková, ktorá vo finále zvíťazila nad Barborou Melisou Guassardo z Krompách.

Bronz získala Bianka Bacsová z Lokomotívy Košice, a to v súboji s ďalšou hráčkou z Bošian – Barborou Rusňákovou.

Turnaj odohralo až sedem dievčat z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov, z ktorých väčšina sa so stolným tenisom ešte len „zoznamuje“.

Marianna Partlová a Rebeka Belavá po postupe do vyraďovacích bojov obsadili nakoniec 25. až 32. miesto.

Aj keď ďalších päť dievčat – Sofia Pagáčová, Ela Partlová, Vanesa Halásová, Nela Richtáriková a Paulína Gálová zo základnej skupiny nepostúpilo, svojím výkonom nesklamali.

Najlepšia trojica dievčat získala okrem pohárov, medailí a diplomov aj tradičné cukríkové kytice, knižné ceny a poukážky na nákup športového tovaru. Víťazky si už druhýkrát z turnaja odniesli aj plyšových škriatkov.