Trnavské rybníky
reklama

Do Trnavy prišla nemecká Bizerba, ponúka riešenia pre potravinársky priemysel

AKTUALITY - Trnava | 23.1.2023, 09.28, reklamný článok

Nadnárodná spoločnosť pôsobí na trhu už viac ako 150 rokov. Na Slovensku mala doposiaľ pobočku v Košiciach, aktuálne už aj v Trnave.

Do Trnavy prišla nemecká Bizerba, ponúka riešenia pre potravinársky priemysel

Spolumajiteľka spoločnosti Angela Kraut pri slávnostnom uvedení trnavskej prevádzky do života.


Do Trnavy prišla nemecká investícia. V priemyselnej zóne pri obchvate mesta na Zavarskej ulici 10T otvorila novú prevádzku spoločnosť BIZERBA Czech & Slovakia s.r.o., ktorá sa zameriava na predaj a servis automatických a manuálnych značkovacích zariadení a pultových maloobchodných váh.

 

V ponuke má tiež zariadenia pre potravinársky priemysel, do ktorého spadá široký sortiment nárezových strojov, píl na mäso a kosti, mlynčekov na mäso, krájačov na pásiky a zjemňovače a tiež programy na balenie čerstvých potravín (fresh-pack) do fólie s následným označovaním.


Medzi najväčších zákazníkov spoločnosti patria obchodné reťazce Tesco, Kaufland a Billa, spolupracujú však aj s množstvom spracovateľských firiem až po malé predajne.

 

V Trnave spustila firma showroom svojich výrobkov, k dispozícii je tiež servis.


Do slovenského Ríma zavítala z nemeckého Balingenu finančná riaditeľka firmy Angela Kraut, ktorá prestrihnutím pásky slávnostne uviedla pobočku do prevádzky. Pri tejto príležitosti sme s ňou hovorili o tom, čo firma do mesta prináša.

 


V Českej republike pôsobíte od roku 1993, na začiatku nového milénia ste zriadili pobočku v Košiciach a teraz prichádzate aj do Trnavy. Čo rozhodlo v prospech nášho mesta?
- Chceme byť bližšie k súčasným a potenciálnym zákazníkom. Vďaka Trnave dokážeme prepojiť rôzne pracovné úlohy medzi českými a slovenskými pobočkami. Zároveň sme videli možnosť získať v tejto lokalite kvalifikovaných zamestnancov a dôležitý význam zohrala aj dopravná dopravná dostupnosť mesta.

 

Angela Kraut s regionálnou manažérkou Marinou Keller pri manuálnom vertikálnom nárezovom stroji VSP.

 

 

Aký charakter bude mať trnavská pobočka?
- Vytvorili sme tu showroom, kde si naši súčasní aj potenciálni zákazníci môžu niektoré naše produkty pozrieť a otestovať. Po dohode s našim personálom je možné pripraviť aj obhliadku s podrobným výkladom a ukážkami.

 

Zároveň tu máme priestory pre našich zamestnancov, sklad či servis našich produktov. Výrobnú časť firmy máme v Nemecku a Číne, vo februári rozbiehame prevádzku aj v Srbsku neďaleko Belehradu.

 

 

Kam až siaha história vašej rodinnej firmy?
- Príbeh našej firmy sa začína pred viac ako 150 rokmi v nemeckom Balingene. Andreas Bizer v roku 1866 spolu s bratom založili dielňu na výrobu váh a dostali prvú zákazku postaviť pre mesto mostnú váhu.

 

Na základe tejto úspešne objednávky si zaregistroval vlastnú malú firmu s názvom „A. Bizer, výrobca mostových váh, stolových váh a lúčových váh“.

 

Wilhelm Kraut, zať Andreasa Bizera, časom kúpil od svojho svokra tento obchod s váhami za 25474 zlatých mariek. Spoločnosť zamestnala osem ľudí a začala stavať najmä stolové a oceľové váhy.

 

PC váha XC II 800 Pro; Steaker / krájač na pásiky ICP; PC váha KH II 800 Pro.

 

 

Vo firme má vaša rodina dodnes personálne zastúpenie...
- Teraz okrem mňa pôsobí v spoločnosti na pozícii výkonného riaditeľa môj brat Andreas, ja som zodpovedná za finančnú oblasť.

 

Naša sestra Nicole v spoločnosti už nepôsobí, vydala sa na politickú dráhu a časom sa stala ministerkou hospodárstva, práce a bývania v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko.

 

Všetci sme vyštudovali ekonomický smer, sme zástupcami piatej generácie našej rodiny vo firme. Pokračujeme v tradícii držiac sa hesla: Najvyššia kvalita, inovatívne riešenia a kompletná ponuka služieb – to je Bizerba.

 

 

Na aké hodnoty kladiete vo firme dôraz?
- Pri rokovaní s kolegami, zamestnancami, zákazníkmi a obchodnými partnermi sú pre nás dôležité zdvorilosť, rešpekt a tolerancia.

 

Orientujeme sa na potreby zákazníka, riešienia hľadáme spoločne s našími klientami, ktorých vnímame ako partnerov. Chceme ich osloviť našim dôrazom na kvalitu.

 

Zároveň platí, že preberáme zodpovednosť za svoje činy a držíme slovo, kladieme dôraz na pravidlá a stojíme si za vyhláseniami.

 

Popritom sme otvorení novinkám. Zmenu chápeme ako príležitosť posunúť sa vpred. I preto sa neustále snažíme o zlepšovanie procesov a postupov v našej práci.

 

Systém na predchádzanie stratám Supersmart Scan&Go Loss Prevention System (v skratke Supresmart).

 


Trnavskú prevádzku spúšťate v čase rastúcej inflácie, nákladov a energetickej krízy. Ako ste pripravení vo firme na dopady týchto okolností?
- Snažíme sa optimalizovať a zefektívňovať naše procesy, využívať technológie, aby sme dokázali pružne reagovať. Keďže našou hlavnou činnosťou je maloobchod a potravinársky priemysel, ktorý sa nezastaví, sme povinní udržať našich zákazníkov v plnej prevádzke.

 

Ak by sme sa snažili nájsť na súčasnej situácii niečo pozitívne, treba sa pozrieť do minulosti, ktorá hovorí, že hospodárska recesia vždy svojím spôsobom predstavuje aj nové príležitosti.

 

Pre nás je dôležité pomôcť našim zákazníkom prekonať tieto komplikované časy. Niekedy to znamená predĺžiť životnosť zastaralých zariadení, inokedy nájsť riešenie, ktoré zákazníkom umožní urobiť viac pri nižších nákladoch.

 


Aké máte plány s trnavskou pobočkou do budúcna?
- Momentálne pre trnavskú pobočku pracuje 10 ľudí. Plánujeme investovať do rozvoja zamestnancov. Za veľmi dôležité považujem, aby sme prehlbovali vzťahy s našimi súčasnými zákazníkmi a zároveň vytvárali a budovali lokálne relevantné riešenia, ktoré pomôžu slovenským klientom dosahovať ich obchodné ciele.

 

BIZERBA v Trnave - vizitka

Sídlo: Zavarská 10T, Trnava
web: www.bizerba.com
Kontakt: Obchodné oddelenie
+421 915 913 735, obchod@bizerba.sk

 

Automatický gravitačný nárezový stroj GSP HD; automatický vertikální nárezový stroj VS12 D.

 

Angela Kraut s obchodníkom pre retail Marekom Frančekom so zákazníkom pri steakeri / krájači na pásiky ICP.

 

Nový showroom v Trnave.

 

Retro nárezový stroj.

 

Slovenský tím Bizerba pred novou pobočkou.

 

Už si len zaželať, aby sa firme v Trnave darilo.

 

Regionálna manažérka Marina Keller, spolumajiteľka a finančný riaditeľka spoločnosti Angela Kraut a konateľ spoločnosti Bizerba Czech & Slovakia Martin Dvořák.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama