Trnavské rybníky
reklama

Ako si v novom roku vylepšiť výbavu pre údržbu auta?

AKTUALITY - Firmy | 24.1.2023, 09.35, reklamný článok

Pohonné látky, ale aj výbava do auta rapídne stúpajú na cene, podobne ako aj každý iný sortiment. Preto uvážlivo nakupujeme a šetríme len do takej miery, aby sme tým neuškodili vlastnej bezpečnosti či zdraviu. Začiatok nového roka je skvelým nákupným obdobím. Obchody lákajú povianočným výpredajom a najmä v automobilovej oblasti je to „hluchšie“ medzisezónne obdobie. Máme čas na kontrolu a údržbu auta, tak ho poďme rozumne využiť!

Ako si v novom roku vylepšiť výbavu pre údržbu auta?

Ilustračné foto: Jo Panuwat D / Shutterstock.com


Kompresory pre spoľahlivé dofúkanie kolies

Pokiaľ príliš nejazdíte v náročnom, neudržiavanom teréne, tak vaše auto dlhšie stálo. V tom prípade je treba skontrolovať kolesá, prípadne ich dofúkať.

 

Už aj v menšej dielni sa nájde priestor pre bezpečný skrutkový kompresor. Môže ísť o patent jediného mazaného stupňa pri vstrekovaní oleja, vždy sa však komplexnejšie zameriame na technické parametre. 


Existujú rôzne možnosti, podľa čoho vybrať kompresor. Keď už ich poznáme, sledujeme, čo inovatívne obsahuje konkrétny model.

 

Môže ísť o digitálne počítadlo prevádzkových hodín alebo o vylepšené tlakomery zvlášť pre tlak v nádrži a na výstupe. Prepočet času o využívaní kompresora sa nám osvedčí každou údržbou.

 

Je prvým varovným signálom, že treba vykonať servisnú prehliadku. Pri skrutkových kompresoroch sa odporúča každých 2500 h. 

 


Nabíjačky batérií pre plynulý štart vozidla

Na dokúpené nabíjačky batérií si neraz spomenieme, až keď uviazneme na ceste. Zvlášť v zimných mesiacoch alebo keď dlhodobo jazdíme na kratšie vzdialenosti.

 

Výbavu pre údržbu auta preto dopĺňame aj o tento sortiment. Štandardom je jednofázové napájanie a možnosti nabíjania 12 a 24 V olovených batérií.

 

Nabíjanie by malo pozostávať z dvoch fáz pre bežné a rýchle, zosilnené používanie. Taktiež nezabúdame na vlastnú bezpečnosť, ale ani na spoľahlivosť zariadenia.

 

Nové nabíjačky preto disponujú ochranou pred skratom, preťažením alebo pred opačnou polaritou.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama