Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ďalšou zónou s rezidentským parkovaním v Trnave má byť Vajanského ulica

AKTUALITY - Trnava | 25.1.2023, 11.31, prispievatelia

Za parkovanie sa tu platí už dávno, a to cez pracovné dni od 8:00 do 18:00, po novom má byť táto zóna spoplatnená nonstop.

Ďalšou zónou s rezidentským parkovaním v Trnave má byť Vajanského ulica

Pre domácich sa veľa nezmení, "cudzí" budú musieť za parkovanie na Vajanského platiť nonstop. FOTO: pm

reklama

 

Mesto Trnava pripravuje zavedenie rezidentského parkovania v ďalšej lokalite. Podľa návrhu všeobecne záväzného nariadenia ňou bude územie s bytovými domami na Vajanského ulici, ktorá je prakticky v centre mesta.

 

Parkovanie je tu spoplatnené už dávno, ale len cez pracovné dni od 08:00 do 18:00. Systém rezidentského parkovania ráta so spoplatnením parkovania v tejto časti 24 hodín denne sedem dní v týždni.

 

„Dôvodom vyčlenenia tejto lokality je potreba regulácie statickej dopravy aj v nočnom čase v prospech rezidentov zóny z dôvodu nedostatočných parkovacích kapacít. Doba spoplatnenia parkovania je navrhovaná nonstop, ako je to v prípade iných rezidenčných zón,“ píše sa v návrhu nariadenia, ktoré môže verejnosť pripomienkovať do 3. februára.

Trnava - Vyšší kredit pre rezidentov
reklama

 

Mestské zastupiteľstvo v Trnave bude o tomto nariadení rokovať v polovici februára. Nová rezidentská zóna bude mať označenie R8.

 

Rezidenti, teda obyvatelia s trvalým pobytom, tu budú mať nárok na parkovaciu kartu pre prvé auto za jedno euro, pre druhé auto za 99 eur na rok.

 

V tomto prípade sa pre obyvateľov Vajanského ulice veľa nemení, pretože aj teraz majú právo na zvýhodnené parkovanie, keďže lokalita je súčasťou spoplatneného centra mesta.

 

Ostatní vodiči tu budú musieť za parkovanie platiť od 1,20 do 1,60 eura za hodinu podľa spôsobu úhrady. Najvýhodnejšia je platba cez webovú aplikáciu, najmenej výhodná je platba cez SMS.

 

Trnava zavádza rezidentské parkovanie postupne od augusta 2021 predovšetkým v zónach mimo centra mesta.

 

Základnou myšlienkou je zvýhodniť pri parkovaní v konkrétnej zóne obyvateľov, ktorí tam bývajú. Vajanského ulica bude v prípade schválenia nariadenia prvou rezidentskou zónou v centre mesta.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama