Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Potvrdené! Európsky šampionát futbalistov do 21 rokov sa bude hrať aj v Trnave

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.1.2023, 18.12, prispievatelia

Hrať sa bude na ôsmich futbalových štadiónoch po celom Slovensku.

Potvrdené! Európsky šampionát futbalistov do 21 rokov sa bude hrať aj v Trnave

Šampionát do 21 rokov bude aj v Trnave, rovnako ako nedávny šampionát do 19 rokov. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Majstrovstvá Európy futbalistov do 21 rokov sa v roku 2025 uskutočnia na Slovensku. V stredu o tom rozhodli členovia výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA).

 

Stane sa tak po dlhých 25 rokoch, v minulosti sa pod Tatrami konal kontinentálny šampionát "dvadsaťjednotiek" aj v roku 2000.

 

Súboje turnaja bude okrem iných hostiť trnavský Štadión Antona Malatinského, hrať sa bude tiež v Bratislave, Dunajskej Strede, Nitre, Trenčíne, Žiline, Košiciach a ak sa stihne výstavba nového stánku, tak aj v Prešove.

reklama


ME futbalistov do 21 rokov v roku 2025 potrvajú 18 dní a predstaví sa na nich 16 národných výberov. Už v lete 2023 sa uskutoční európsky šampionát hráčov do 21 rokov v Rumunsku a Gruzínsku.


Mladí Slováci sa v minulosti na ME futbalistov do 21 rokov predstavili len dvakrát. V roku 2000 v domácom prostredí obsadili 4. priečku a v roku 2017 v Poľsku 5. pozíciu.

 

O dva roky opäť v domácom prostredí si tak pripíšu tretí štart na tomto vrcholnom podujatí.


"Je to najväčšie ocenenie toho, že sme v predchádzajúcich rokoch dokázali vybudovať dostatočnú infraštruktúru, aby sme mohli ako krajina samostatne zorganizovať takýto obrovský turnaj. Je to absolútny strop, my už nikdy nič väčšie nebudeme môcť organizovať. Pre mňa osobne to znamená, že som si zasa naplnil ďalší cieľ, ktorý som si dal pred mnohými rokmi," cituje prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jána Kováčika oficiálna webová stránka zväzu.


"Veľmi sa tešíme, že sme z pohľadu minulosti a turnajov, ktoré sme už organizovali, presvedčili UEFA, že nám dala takú dôveru. Je to však najmä pocta pre kolegov zo zväzu, ktorí dokazovali pri organizácii zápasov svoju vysokú profesionalitu. Touto cestou by som sa chcel poďakovať aj ľuďom, ktorí sa podieľali na vypracovaní našej prihlášky,“ povedal generálny sekretár SFZ Peter Palenčík.

 

"Myslím si, že v blízkej budúcnosti k nám z UEFA zavíta viacero skupín odborníkov a tí zadefinujú konkrétne veci, ktoré musíme zlepšiť na jednotlivých štadiónoch. Určite si s nimi prejdeme všetky hotely a tréningové plochy, ktoré sme navrhli v našej prihláške a následne po vyhodnotení budeme pracovať na čo najlepšej organizácii," doplnil.

 

SITA, red

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama