Trnavské rybníky
reklama

5 dôvodov, prečo potrebujete podložku na cvičenie

AKTUALITY - Firmy | 27.1.2023, 10.08, reklamný článok

Ak chcete pre seba niečo urobiť, podložka na cvičenie by mala byť jednou z prvých vecí, do ktorých sa oplatí investovať. Že vám stačí karimatka alebo koberec? Spísali sme pre vás dôvody, prečo by ste mali uprednostniť predsa len radšej tú podložku.

5 dôvodov, prečo potrebujete podložku na cvičenie


1. Podložka sa stará o bezpečnosť pri cvičení

Mnohé podložky majú špeciálnu protišmykovú úpravu, antibakteriálnou úpravou sú prispôsobené na kontakt s potom a vlhkosťou, čo sa o takej obyčajnej karimatke povedať nedá.

 

Takisto sa počas cvičenia nerolujú a držia spoľahlivo na mieste. To sú vlastnosti, ktoré najmä pri dynamickejších cvičeniach rozhodne oceníte, ak nechcete riskovať pošmyknutie rúk a nôh v najnevhodnejšej chvíli, nešťastný pád, či nepríjemné zranenie. 

 

Podložky na cvičenie sú skvelé aj v prípade, že chcete zabrániť posúvaniu strojov po podlahe pri intenzívnom tréningu.

 


2. Dokáže vás motivovať k cvičeniu

Poznáte tie dni, keď sa vám ale fakt že nechce? Esteticky príťažlivá podložka na cvičenie má tú silu vás motivovať k častejšej aktivite.

 

To je dokázaný fakt, takže si pri nákupe novej podložky na cvičenie úplne bez výčitiek okrem funkčných vlastností poriadne obzrite aj jej dizajn, aby bol vášmu oku lahodiaci. 

 

Je len na vás, či uprednostníte podložku v obľúbenej farbe či farebnej kombinácii (napríklad upokojujúca modrá alebo fialová je skvelou voľbou na jogu, meditáciu a relaxačné cvičenia), alebo sa rozhodnete zaobstarať si doslova hotové umelecké dielo, na ktoré bude radosť sa pozerať.

 

Niektoré podložky zdobí pôsobivá potlač, na iných nájdete dokonca aj motivačný citát, ktorý vám v ťažkých chvíľach pripomenie, že to robíte pre seba.

 


3. Cvičenie na podložke je pohodlnejšie

Áno, v prípade núdze si svoju zostavu odcvičíte aj na koberci či karimatke, no o tom, aký komfort vám poskytnú v porovnaní s kvalitnou podložkou na cvičenie, nemôže byť ani reč.

 

Na niektoré druhy cvičenia jednoducho potrebujete príjemný, dostatočne mäkký povrch, aby netrpeli vaše kĺby a nevystavovali ste ich zbytočným otrasom.

 

Na vhodnej podložke sa vám oveľa ľahšie udržiavajú správne pozície pri cvičení, takže si zabezpečíte efektívnejší tréning, budete ľahšie udržiavať rovnováhu a napríklad pri jogamatkách, na ktorých sa odporúča cvičiť naboso, je kontakt s štruktúrou podložky nevyhnutný na čo najlepšie precítenie jednotlivých ásan.

 

Keď hovoríme o pohodlí, nedá sa nespomenúť ani tepelný komfort, ktorý podložky poskytujú. Cvičenie v chladnejšej miestnosti je oveľa príjemnejšie, ak vás od spodu izoluje podložka.

 

To isté platí aj o zvukovej izolácii. Tá je podstatná v prípade, že máte pod sebou susedov a nechcete ich rušiť hlukom, kedykoľvek sa rozhodnete zacvičiť si.

 


4. Na výber máte množstvo druhov podložiek

Na každý typ cvičenia si môžete nájsť ideálnu podložku, ktorá bude presne vyhovovať vašim potrebám a špecifikám danej aktivity. Medzi najbežnejšie patria podložky na cvičenie gymnastiky, aerobiku, pilates, špeciálne jogamatky určené na cvičenie jogy, skladacie fitness podložky vo forme puzzle, ktoré si rozmerovo a tvarovo prispôsobíte.

 

Podložky sa od seba odlišujú najmä rozmermi, hrúbkou, odolnosťou a vlastnosťami. No do hry vstupujú aj rôzne materiály od prírodných ako korok, kaučuk, až po syntetické ako PVC a recyklované PVC, EVA, NBR či TPE pena.

 

Vďaka rôznym vlastnostiam a cenovým kategóriám si môžete vybrať takú, ktorá do bodky splní to, čo od nej očakávate.

 


5. Podložka slúži aj ako ochrana podlahy pred poškodením

Nakoniec musíme spomenúť aj praktickú stránku. Ak sa venujete silovým tréningom a cvičíte doma s činkami, závažiami a podobne, predpokladáme, že netúžite po tom zničiť si podlahu.

 

V prípadoch, že vám padne závažie, je viac ako vhodné, ak náraz utlmí podložka a neodnesie si to plávajúca podlaha.

 

V prípade, že si doma budujete svoje miestečko na cvičenie, oplatí sa investovať pár desiatok eur do podložky, ak nechcete často meniť podlahu kvôli priehlbinám, škrabancom a odštiepeným miestam.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama