Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavčan Filip Hačko si pripísal v ringu cenný úspech, zdolal skúseného súpera

ŠPORT - Bojové športy | 30.1.2023, 09.28, Ján Král

Hlavný duel večera RFA Ring Tour v Trnave vyhral Sebastián Fapšo.

Trnavčan Filip Hačko si pripísal v ringu cenný úspech, zdolal skúseného súpera

Rozhodca Ľudovít Fischer dvihol po zápase na znak víťazstva ruku Filipa Hačka (v červenom). Reprofoto: Voyo

reklama

 

Cenný triumf na domácej scéne! Trnavčan Filip Hačko ukázal, že je boxerom s veľkým potenciálom. Dvadsaťročný člen klubu Spartakus Fighting Academy zdolal v rámci RFA Ring Tour skúseného Gruzínca Aleksandra Gogoladzeho 3:0 na body.


Prestížne podujatie bojových športov priniesli do Mestskej športovej haly v Trnave Real Fight Aréna v spolupráci s Akadémiou Tomiho Kida Kovácsa.


Hačko v troch kolách nepustil súpera k vážnejším útokom a sám uštedril Gruzíncovi niekoľko dobre mierených hákov. Rozhodcovia tak mali pri rozhodovaní o víťazovi jednoduchú úlohu. 

reklama


Gogoladze je pritom od Hačka o jedenásť rokov starší a má za sebou už stovku súbojov, z toho drvivú väčšinu víťazných. Pre Hačka išlo o sedemnásty duel. Triumf si spolu s ním užili v hale mnohí jeho trnavskí fanúšikovia.


"Je to veľký úspech, keďže súper má na konte o 80 zápasov viac ako ja. Toto bol ale len začiatok na mojej ceste. Zápas prebiehal tak ako som si to predstavoval, som spokojný," povedal po víťazstve v ringu Hačko, ktorý sa už pred súbojom netajil víťaznými ambíciami.


Vrcholom boxerského programu bol súboj Viliama TankaJasurom Zaripovom. Po vyrovnanom priebehu, v ktorom videli diváci energický box vo vysokom tempe, sa tešil slovenský reprezentant Tanko.


Hlavným ťahákom sobotného večera boli postojárske zápasy podľa pravidiel real fight, ktoré vyvrcholili súbojom Sebastiána Fapša s Malkhazom Merbashvilim. Slovák Fapšo napokon po vyrovnanom priebehu zvíťazil na body tesne 29:28.


Medzi divácky najatraktívnejšie súboje v tejto vetve sobotného podvečera patrilo stretnutie medzi Erikom Tóthom a Marcellom Szombatim, v ktorom uštedril slovenský zástupca Szombatimu K.O. 


Tóth poslal súpera na zem v zápase plnom ostrých výmen dvakrát, maďarský bojovník sa po prvom počítaní ešte vrátil do súboja, Tóth ale onedlho druhým presne miereným zásahom do odkrytej tvárovej časti súpera duel definitívne ukončil už v prvom kole.


Spestrením podujatia boli boxerské zápasy medzi boxermi z Kuby a členmi Akadémie Tomiho Kida. Prejavila sa v nich väčšia skúsenosť borcov z Karibiku, ktorí svoje duely povyhrávali.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama