Trnavské rybníky
reklama

Spartak uvoľnil Boatenga na hosťovanie do Karvinej

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.2.2023, 14.58, Ján Král

V lete sa má ghanský futbalista vrátiť do Trnavy.

Spartak uvoľnil Boatenga na hosťovanie do Karvinej

Kelvin Boateng. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Útočník trnavského Spartaka Kelvin Boateng bude hosťovať v Karvinej. Kluby sa dohodli na výpožičke 22-ročného ghanského futbalistu pre jarnú časť.


Karviná je aktuálne na piatej priečke tabuľky druhej najvyššej českej súťaže a bojuje o postup, keď na prvú Příbram stráca šesť bodov a na tretiu Líšeň len tri. Boateng by mal pomôcť naplniť klubové ciele.


„Po jarnej časti sa Kelvin vráti do Spartaka. Na post hrotového útočníka máme okrem neho ešte Ristovskeho a tiež Taiwa, ktorý sa na tejto pozícii dobre ukazuje. Bola by škoda, keby mal tak mladý hráč ako je Boateng, sedieť na lavičke. Naďalej s ním však počítame a v letnej príprave môže zabojovať o miesto v tíme,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.

ŠUPA technika
reklama


Trnavčania uvoľnili počas zimy na hosťovanie aj Tummu do Liptovského Mikuláša a Ikugara do Zlatých Moraviec. Olejník a Boledovič budú na jar pokračovať v Myjave, Ali Baba prestúpil do gréckeho Panserraikosu.

 

S Olejníkom pritom klub plánuje predĺžiť zmluvu, rovnako ako s Osenim, ktorý počas jesene presvedčil o svojich kvalitách.


Červeno-čierni okrem odchodov z tímu riešia aj pohyb smerom do kádra. Po obrancovi Filipovi Twardzikovi (Linz) plánujú priviesť do tímu ofenzívne posily. „Riešime hráčov na krídelné pozície,“ spresnil Macho.

 

Prestupový termín trvá na Slovensku ešte približne tri týždne.


Inak, v Karvinej sa bude môcť Boateng čo-to priučiť aj od bývalého výborného slovenského kanoniera Ľubomíra Luhového. Člen klubu ligových kanonierov, ktorý počas kariéry strelil v domácej lige 108 gólov (z toho 17 za Spartak), sa cez zimnú prestávku stal asistentom trénera Tomáša Hejduška.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama