Trnavské volejbalistky vstúpili do nadstavbovej časti prehrou s VKP Bratislava

ŠPORT - Volejbal | 2.2.2023, 13.06, prispievatelia

Nadstavbová časť Niké Extraligy žien vo volejbale má za sebou prvé kolo. V skupine o titul  vyhrali oba bratislavské tímy - VKP nad Hit UCM Trnava 3:1 a Slávia EU porazila Projekt RD SVF 3:0.

Trnavské volejbalistky vstúpili do nadstavbovej časti prehrou s VKP Bratislava

Trnavčanky na bloku. Foto: VKP/Igor Urban

V zápase proti VKP Bratislava nemohol hlavný tréner Trnavčaniek Rastislav Filípek počítať s najlepšou hráčkou extraligy po základnej časti Michaelou Rosinskou.

Jej miesto v základnej zostave prebrala mladá talentovaná smečiarka Ema Chovanová.

Do stretnutia Trnavčanky nevstúpili ideálne. V prvom sete nechali domáce odskočiť na niekoľko bodov a nevedeli si poradiť s razantnými útokmi stredom siete.

Naopak v útočnej fáze si smečiarky hostiek "zobrali voľno" a body pribúdali iba na strane domácich. Tréner Hit UCM Trnava sa snažil zareagovať striedaniami, ale ich účinok sa prejavil až v treťom sete, keď nastúpila talentovaná nahrávačka Petra Ritterová.

Mladé trnavské volejbalistky po dvoch prehratých setoch zabojovali a odvážnou hrou odtlačili súpera od siete a už nebol tak nebezpečný.

K útočným víťazným smečom sa pridala v obrane aj svojimi blokmi najlepšia hráčka zápasu Róberta Kotuličová, ktorá ich zaznamenala v stretnutí päť. Tretí set tak v tesnej koncovke zvládli Trnavčanky.

Vo štvrtom sete sa však domáce vrátili k hre, ktorú predvádzali v prvých dvoch setoch a nedovolili Hit UCM vynútiť si piaty set. VKP Bratislava odskočilo Trnave v tabuľke a upevnilo si druhé miesto. Trnava zostala na priebežnej tretej priečke.

V druhom kole nadstavby cestuje Hit UCM v sobotu do Nitry, kde sa stretne s RD družstvom, ktoré ešte v prebiehajúcej sezóne nezdolali.

Pre trnavské volejbalistky to bude posledný súťažný zápas pred dôležitým semifinálovým súbojom Niké Superfinále Slovenského pohára žien, ktorý sa uskutoční v sobotu 11. februára v Poprade.

Trnavčanky veria, že v oboch najbližších zápasov v Nitre proti RD aj v Poprade proti Slávii EU Bratislava uspejú a potešia svojich fanúšikov.

Zápas v Nitre sa začína 4. februára o 18:00 v Športovej hale na Klokočine.

VKP BRATISLAVA – HIT UCM TRNAVA 3:1 (17, 17, -23, 17)
Rozhodovali: Sarka a Gerboc, 270 divákov.
VKP: Ta. Hrušecká 10, Smiešková 11, Z. Písečná 9, Fartelová 14, Boledovičová 17, Kohútová 4, liberka Pelozo (Štermenská 0, Takáčová 0, Návratová 7). Tréner: P. Bernáth.
HIT UCM: Sivičeková 3, Chovanová 8, Límová 6, Povrazníková 8, Konárová 0, Kotuličová 9, liberky Pagáčová a Poláčková (Tomčíková 0, Jánošíková 11, Ritterová 1). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Nina Boledovičová (VKP Bratislava) – Róberta Kotuličová (Hit UCM Trnava)

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Trnava hrala bez svojej kľúčovej hráčky Rosinskej, čo bolo cítiť. V prvej časti zápasu sme hrali dobre, potom súper zmenil svoju hru, s čím sme sa ťažšie vyrovnávali. Druhú polovicu duelu sme hrali kostrbatejšie, ale vyhrali sme, čo je dôležité a som spokojný.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Domáce boli jednoznačne lepšie vo všetkých ukazovateľoch, to treba uznať. Hľadali sme sa na servise, v poli sme boli dokonca stratení a na útoku málo agresívni.“