Trnavské rybníky
reklama

Spartak získal posilu do ofenzívy z nemeckého Paderbornu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.2.2023, 14.00, Ján Král

Kelvin Ofori môže hrať na krídle alebo na podhrotovej pozícii.

Spartak získal posilu do ofenzívy z nemeckého Paderbornu

Kelvin Ofori pri podpise zmluvy v spoločnosti prezidenta Spartaka Petra Macha (vpravo) a svojho hráčskeho agenta Besnika Pajazitiho. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava získal posilu do ofenzívy. Do mužstva prichádza na prestup z nemeckého Paderbornu 21-ročný krídelník Kelvin Ofori. S andelmi sa dohodol na dva a polročnej zmluve.


Ghanský futbalista pôsobil v Nemecku od leta 2019, keď nastupoval za Fortunu Düsseldorf. Dvakrát naskočil do bundesligového zápasu, desať štartov pridal za klub po zostupe do druhej ligy. Okrem toho hrával aj za regionálnu rezervu.


Druhú ligu si zahral aj za Paderborn, odkiaľ prichádza skúsiť šťastie v Spartaku.

ŠUPA technika
reklama


"Snažíme sa v klube eliminovať riziko pri nákupe hráča tým, že chceme spolu s trénerom Gašparíkom vidieť hráča pred podpisom zmluvy na skúške. Ofori počas nej zapôsobil, pri bežeckých testoch aj v hre smerom dopredu ukázal zaujímavé veci.  Môže hrať na krídle aj na poste číslo desať. Je rýchly, dynamický, myslím si, že bude veľkou posilou. Stále je mladý a chce na sebe pracovať. Pozitívne referencie sme na neho dostali aj od priateľov z Nemecka," povedal na margo novej posily prezident Spartaka Peter Macho.
 

 

Na drese číslo 97

Ofori absolvoval s tímom v úvode minulého týždňa skúšku v rámci tréningového procesu, po ktorej sa v Trnave rozhodli, že hráča chcú do klubu získať.


"Keď prišla možnosť hrať za Spartak, zistil som si podrobnejšie informácie o klube a rozhodol som sa, že toto bude dobré miesto pre môj futbalový rozvoj. Budem sa snažiť čo najviac pomôcť tímu, aby sme napredovali a dosiahli klubové ciele," hovorí Kelvin Ofori.

 

Každý futbalista chce zažívať emócie, keď dvíha nad hlavu víťazné trofeje. Kelvin Ofori verí, že tento pocit so Spartakom zažije. Foto: Ján Král

 

 

"Boh mi dal talent, aby som ľudí zabával futbalom. Zakaždým keď vstúpim na ihrisko, snažím sa ukázať v čo najlepšom svetle. Verím, že divákom na štadióne v Trnave budeme prinášať radosť z futbalu a získaných bodov. Videl som zopár videí, viem, že fanúšikovia dokážu vytvoriť výbornú atmosféru a teším sa na to," pokračovala nová akvizícia andelov.


Nosiť bude dres s číslom 97. "Sedmička je moje obľúbené číslo. Tá je však v Trnave obsadená, preto som ju skombinoval s deviatkou," vysvetlil voľbu netradičného čísla.

 

 

Podhrot aj krídlo

Ofori je 172 centimetrov vysoký, do trnavskej ofenzívy môže priniesť opäť niečo nové. "Najlepšie sa cítim na pozícii číslo 10, vyhovujú mi ale aj krídelné pozície, kde môžem pripravovať šance a dovoliť si hru jeden na jedného."


V Düsseldorfe aj Paderborne nemal síce minutáž, akú by si predstavoval, na oba kluby však spomína v pozitívnom svetle.

 

"Bola to pre mňa ako mladého hráča dobrá skúsenosť hrať futbal na top úrovni. Verím, že ju pretavím do toho, aby som bol ešte lepší. Snívam o tom, že budem raz hrávať v jednej z top piatich líg, kam patrí samozrejme aj Bundesliga."

 

Život je hra, ale nie férová

Nová trnavská posila zaujme aj vypracovanou postavou. Na chrbte má anglické tetovanie: "Life is a game, but not fair". V preklade: "Život je hra, ale nie férová."

 

Tetovanie Kelvina Oforiho. Foto: Ján Král

 


"Aj keď sa v živote snažíte najviac ako viete, niekedy veci skrátka nevyjdú. Taký je život, nie vždy je fér. Snažím sa ale pracovať vždy naplno, aby som robil všetko pre dosiahnutie mojich cieľov," vysvetľuje Ofori.


Nová trnavská posila môže byť v zápasovej permanencii už v sobotu 4. februára. Andeli o 14:00 nastúpia na ligovú generálku v Hartbergu proti domácemu účastníkovi najvyššej rakúskej súťaže.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama