Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci sú futbalová rodina, zamestnankyni klubu pomohli po požiari domu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.2.2023, 11.25, Ján Král

V klube spravili internú zbierku, z ktorej Oľge Kobetičovej pomohli financovať náklady spojené s odstránením následkov požiaru jej domu.

Spartakovci sú futbalová rodina, zamestnankyni klubu pomohli po požiari domu

Oľga Kobetičová pri práci na Spartaku. Foto: Patrícia Wozivodská

Púpavy pri aleji
reklama

 

Bude to už dvadsať rokov, čo Oľga Kobetičová pracuje pre trnavský Spartak. Svojho času najlepšia futbalistka Slovenska pre klub perie dresy.

 

Príjemnú ženu, ktorá okolo seba šíri pozitívnu náladu, stretlo 14. januára nešťastie. V dome, ktorý majú s manželom Jánom, mimochodom niekdajším masérom trnavských a slovenských hádzanárov, postavený v Ružovej doline v Suchej nad Parnou, im vyhoreli pivničné priestory.

 

Udalosť nenechala chladných ani spartakovcov, futbalisti a vedenie klubu sa rozhodli pomôcť.

ŠUPA technika
reklama


Kobetičovci sa už z požiaru otriasli a v dome plnohodnotne bývajú. Prvé dni však mali veľmi náročné.


„Problém vznikol pre elektrický skrat. Šťastím v nešťastí bolo, že sme rýchlo požiar spozorovali. Bola som v dome práve so synom a vnučkou. Začali nám blikať svetlá, zacítili sme dym. Zareagovali sme, pretože v pivnici boli aj propan-butánové fľaše. Keby tie vybuchli, tak je problém obrovský,“ hovorí Oľga Kobetičová.


Veci v pivnici na komplet zhoreli, škodu odhadli hasiči na päť tisíc eur, pivnica nebola poistená. Riešiť museli okrem iného nové elektrické pripojenie. 


„Bolo to manželove kráľovstvo, mal tam mnohé pracovné nástroje a osobné veci. Dokonca aj niektoré doklady,“ pokračuje.


S obnovou zničených priestorov pomohli viacerí. „Kontajner mi pomohla zabezpečiť bývalá spoluhráčka Eva Mandáková, ústretovo sa k nám správali v elektroinštalačnej firme a veľmi si cením pomoc od Spartaka Trnava,“ hovorí.

 

Oľga Kobetičová sa tešila aj z trofeje za víťazstvo v slovenskom pohári. Foto: archív OK

 


K požiaru prišlo v čase, keď boli „bíli andeli“ práve na turnaji na Malte. Keď sa o požiari dozvedeli, po návrate v kabíne spravili zbierku, do ktorej prispel každý hráč a člen realizačného tímu, pridali sa tiež zamestnanci zo sekretariátu a vedenie klubu. 


„Pani Kobetičova je jedna z nás, keď sme jej odovzdávali vybrané prostriedky, rozplakala sa od dojatia. One je také naše slniečko na Spartaku, poznám ju dlho, ešte zo starého štadióna a za ten čas som ju hádam ani nevidel nahnevanú,“ povedal kapitán Spartaka Martin Mikovič.


„Títo naši chalani ma úplne dojali, nečakala som to, vôbec by ma ani len nenapadlo, že by mohli také niečo zorganizovať. Vychádzala som práve z práčovne, keď za mnou prišli. Asistenti trénera Marián Hodulík a Pavel Kamesch ma objali a povedali, že sme futbalová rodina a musíme si pomáhať,“ vraví dojato.


„Požiar bol pre mňa veľmi ťažká situácia. V podstate sa len bezmocne pozeráte na to, ako vám mizne to, čo ste vybudovali. O to viac som vďačná, že v dnešnej dobe sú ľudia, ktorí majú láskavé srdce, zmysel pre spolupatričnosť a  nie sú im ľahostajní ľudia v ťažkých životných situáciách  a nájdu si čas pre podanie pomocnej ruky. A za takých ľudí považujem mojich kolegov zo Spartaka Trnava. Každému z nich sa chcem preto aj touto cestou poďakovať za ich poskytnutú pomoc na zmiernenie následkov po požiari. Z celého srdca  všetkým ďakujem a keby sa stala hocikomu podobná situácia, vždy by som pre kohokoľvek urobila to isté,“ dodala Kobetičová.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama