Trnavské rybníky
reklama

Spartak si poistí služby Oseniho, Nigérijčan dostane novú zmluvu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.2.2023, 13.42, Ján Král

Prezident Spartaka vyzdvihol v prípade Oseniho úlohu, ktorú zohral príchod Abdulrahmana Taiwa.

Spartak si poistí služby Oseniho, Nigérijčan dostane novú zmluvu

Azeez Oseni už v Spartaku zahráva aj štandardné situácie, čo svedčí o jeho kvalitnej kopacej technike. Fotografia pochádza z Tipsport Cup-u na Malte. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava sa dohodol na predĺžení spolupráce so Azeezom Osenim. Dvadsaťročný nigérijský stredopoliar podpíše s andelmi novú zmluvu. Informoval o tom na predsezónnej tlačovke (podrobnú správu z tlačovky pripravujeme) tréner Spartaka Michal Gašparík.


Oseni pôvodne prišiel v lete na ročné hosťovanie s opciou, dobré výkony mu však vyniesli nový kontrakt už v priebehu sezóny. Po novom bude spolupráca predĺžená do konca júna 2025.

 

"Po futbalovej stránke je to fantastický hráč, má veci, ktoré niektorým slovenským hráčom chýbajú. Problém bol iný, bolo to už na hrane, miestami som z neho už mal pocit, že to nepríjme a skôr jeho pôsobenie v Trnave skončí. Nakoniec sa to ale vyvinulo tak, že sa zakusol, veľa vecí zmenil a dnes je to úplne iný Oseni ako pred pol rokom. Bráni, prepína do defenzívy, prínosom je už nielen pre ofenzívu ale aj obrannú činnosť. Kondične je inde ako bol, takisto takticky sa dostal na iný level. Takto to s cudzincami a mladými futbalistami býva, je na nich, či pôjdu našou cestou alebo zmenia pôsobisko. Som rád, že Azeez v klube zostal a predĺži sa s ním zmluva," povedal Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama

 

Oseni zaujal veľmi dobrou ofenzívnou prácou, prihrávkou a najmä presnou a razantnou streľbou. Počas jesene viditeľne futbalovo povyrástol.


„Vedeli sme, že hrá má futbalovú kvalitu, vo futbale si však nie vždy všetko sadne a prechod do nového prostredia nemusí zvládnuť každý. Snažíme sa eliminovať tieto riziká a preto, hoci sme videli v hráčovi veľký potenciál, sme sa dohodli najskôr na hosťovaní,“ vysvetľuje prezident Spartaka Peter Macho.

„Kľúčom k jeho úspechu je z môjho pohľadu aj príchod Abdulrahmana Taiwa do tímu, ktorý Bolajimu a Osenimu ukázal, ako by mala vyzerať cesta profesionálneho futbalistu. Mohli sa  učiť od kvalitného krajana a to je vždy pre mladých hráčov len plus,“ dodal funkcionár andelov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama