Volejbalistky Trnavy vyhrali v Nitre, čaká ich popradské rozuzlenie pohára

ŠPORT - Volejbal | 7.2.2023, 18.17, prispievatelia

V druhom kole nadstavby Niké extraligy žien vo volejbale cestovali hráčky Hit UCM Trnava do Nitry, kde sa stretli v zápase s mladými reprezentantkami. Obe družstvá si historicky prvýkrát vybojovali v nadstavbovej časti extraligy žien účasť v skupine o titul.

Volejbalistky Trnavy vyhrali v Nitre, čaká ich popradské rozuzlenie pohára

Trnavčanky sú vo vrcholovej časti sezóny. Foto: Miroslav Slávik

V doterajšom priebehu ligy hráčky Hit UCM Trnava dokázali zdolať všetky družstvá okrem Projektu RD. Do zápasu preto nastupovali Hitky s odhodlaním zvíťaziť aj nad mladými reprezentantkami a dobre sa naladiť na prvý vrchol sezóny – Superfinále Niké Slovenského pohára žien, ktoré sa uskutoční už najbližší víkend v Poprade.

Do zápasu hostky nastúpili koncentrované a vypracovali si hneď na začiatku setu náskok 6 bodov. Postupne bodový rozdiel navyšovali a nedovolili súperkám takmer nič.

Trnavčanky viedli aj 18:8 a mladé reprezentantky nevedeli účinne reagovať na obranu a tvrdé útoky súpera. Prvý set tak ovládli hráčky Trnavy s výrazným prispením Ivany Povrazníkovej, ktorú vyhlásili za najlepšiu hráčku zápasu.

V druhom sete domáce hráčky zlepšili všetky herné činnosti a boli vyrovnaným súperom Trnavčaniek. Viedli 4:2 aj 13:11, keď zbierali body najmä po chybách hostiek na príjme.

Hosťujúci tréner si zobral timeout, Trnavčanky prestali hľadať zbrklé riešenia a robiť chyby. Vrátili sa k hre z prvého setu a pridali aj esá priamo z podania.

V rozhodujúcej strednej pasáži setu sa útočne presadili krajné hráčky Trnavy a v koncovke pomohli aj esá najlepšie bodujúcej hráčky extraligy Rosinskej a Povrazníkovej.

Rozhodujúcou a rozdielovou hernou činnosťou bolo v zápase podanie a priame body z neho. Trnava celkovo v zápase dosiahla až 11 es, pričom hráčky Rosinská, Povrazníková a Sivičeková podávali až 50-krát.

Najviac es za hostky dala nahrávačka Sivičeková (na fotografii), ktorá ich zaznamenala v treťom sete 4 po sebe a rozhodla o osude zápasu, keď Trnavčanky súperkám odskočili na 22:7.

Hit UCM Trnava sa tak teší zo svojho 14. víťazstva, upevnil si tretiu pozíciu v tabuľke so 42 bodmi a odskočil Projektu RD na 9 bodov, resp. na rozdiel troch víťazstiev.

V druhom zápase skupiny o titul nestačili hráčky VKP Bratislava na súperky zo Slávie EU Bratislava, keď nezískali ani set. VKP má v tabuľke 49 bodov a o dve víťazstvá viac ako Trnava. Tabuľku vedie Slávia.

V Niké extralige žien hráčky Hit UCM Trnava najbližšie nastúpia v Mestskej športovej hale v Trnave v sobotu 18. 2. 2023 o 19:00 v zápase proti Slávii Bratislava.

Oveľa dôležitejší zápas proti Slávii však čaká Trnavčanky v sobotu 11. 2. od 17.00 v Poprad aréne v rámci semifinále Niké Slovenského pohára.

V dôležitom zápase aj v priamom prenose TV JOJ Šport budú chcieť Trnavčanky uspieť, postúpiť do finále a v nedeľu premiérovo zabojovať o prvý spoločný úspech a to zisk trofeje Štefana Pipu.

PROJEKT RD SVF – HIT UCM TRNAVA 0:3 (-13, -16, -11)

Rozhodovali: Szász a Viktoríni-Lisá.

PROJEKT RD: Puškárová 4, Kartíková 5, Hvozdová 0, Jozeková 8, Žiačiková 4, Siládiová 6, liberka Miková (Macáková 0, Dobrotová 2, Vrábelová 0). Tréner: M. Maličký.

HIT UCM: Sivičeková 6, Rosinská 13, Límová 6, Povrazníková 15, Konárová 10, Kotuličová 2, liberky Pagáčová a Poláčková (Tomčíková 1, N. Jánošíková 1, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Kristína Kartíková (Projekt RD SVF) – Ivana Povrazníková (Hit UCM Trnava)

Marek Maličký, tréner Projekt RD: „Nebol to náš deň. Mali sme zopár dobrých momentov a snažili sme sa preniesť niektoré veci z tréningu. Aj keď neboli presné a s chybami, to družstvu vytknúť nemôžem. No nemôžem byť spokojný s prejavom a nasadením družstva počas celého zápasu.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Účelne sme podávali a dobre bránili. Najdôležitejšie a najťažšie z našej strany bolo udržať koncentráciu pri všetkých veciach.“