Trnavské rybníky
reklama

Koštrna mužom zápasu, Ofori veľkým prísľubom. Spartak však vyhral ako tím

ŠPORT - Futbal - Spartak | 12.2.2023, 07.30, Ján Král

Andeli získali v Liptovskom Mikuláši tri body, ktoré môžu byť z pohľadu vývoja ligy ešte veľmi dôležité.

Koštrna mužom zápasu, Ofori veľkým prísľubom. Spartak však vyhral ako tím

Kristián Koštrna sa teší z premenenej penalty. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ak by sme volili hráča zápasu, v dueli Liptovský Mikuláš – Spartak Trnava (1:2) by sme tento titul venovali Kristiánovi Koštrnovi. Pravý bek andelov podal výborný výkon, podčiarkol ho vybojovanou penaltou, ktorú sám aj premenil.


Už v prvom polčase výdatne podporoval ofenzívu a dôsledne bránil. Aj keď reťaz inkasovaného gólu išla aj cez neho, za súboj s Dedičom na súperovej polovici mu zrejme ťažko niečo vyčítať. Do útočníka išiel razantne, akcia Liptákov sa dala zastaviť aj neskôr.


„Toto víťazstvo si treba ceniť, to sú ťažké zápasy. Každý si myslí, že Trnava tu vyhrá rozdielom triedy, ale bol to veľmi náročný duel. Som rád za všetkých chalanov, že to odmakali, víťazstvo si ceníme,“ konštatoval po zápase Koštrna.

ŠUPA technika
reklama


Jedenástka prišla v závere, Koštrna nabehol z pravej strany do šestnástky, lobom ho hľadal Azevedo, Župa však trnavského hráča fauloval a rozhodca Ruc správne ukázal na biely bod. Písala sa 87. minúta.


„Išiel som do šestnástky, zacítil som kontakt, neviem, či lopta išla na mňa alebo nie, spadol som a myslím si, že to bola čistá jedenástka. Nebol som určený na penaltu, ale zobral som si loptu ja. Verím si na jedenástkach a som rád, že som ju premenil,“ povedal Koštrna.


Penalty kopal aj v príprave, na predsezónnej tlačovke sa vyjadril, že by rád exekúcie riešil aj v lige. Tréner Spartaka Michal Gašparík to vtedy komentoval váhavo.


„Bavili sme sa o tom vtedy aj po tlačovke, povedal, že si nie je istý, ale na zápas neurčil nikoho konkrétneho, nechal mi priestor, takže som si ju zobral,“ dodal Koštrna.


„Nechcel som, aby išiel kopať, pretože bol faulovaný. Nakoniec si spravil aj tak po svojom, ale dal gól, takže sme spokojní,“ reagoval na pozápasovej tlačovke na pokutový kop Koštrnu kouč andelov.

 

Gólová radosť s fanúšikmi, ktorí merali cestu na zápas do Popradu. Foto: Lukáš Grinaj

 


Zaujímavým prvkom v trnavskej hre bol Kelvin Ofori. Ľavák si z pravého krídla často hádzal loptu na ľavačku a skúšal buď kombináciu stredom, prípadne streľbu.

 

Nie všetko bolo v jeho podaní ideálne, ukázal však, že môže byť pre trnavskú hru a vôbec celú slovenskú ligu obrovským prínosom. Pri zranení Erika Daniela bol hlavným ťahúňom trnavskej ofenzívy.


„Bol to ťažký a intenzívny zápas. Teším sa, že sme vyhrali. Cítil som sa na ihrisku veľmi dobre, aj po fyzickej stránke. Je to dobrý odraz do ďalších zápasov v lige,“ hodnotil Ofori.

 

Ofori pri jednom z prienikov. Foto: Lukáš Grinaj

 


Kormidelník Spartaka na margo Oforiho ligového debutu poznamenal: „Myslím si, že ukázal kvalitu. V generálke vydržal len do 60. minúty, teraz takmer celý zápas, čo je v tomto smere veľký posun. V driblingu je silný, má zaujímavé riešenia, v druhom polčase to možno príliš tlačil cez stred, kde to bolo zhustené a bolo tam veľa hráčov. V prvom dejstve bol naším najvýraznejším hráčom a dokázal vyriešiť situácie okolo šestnástky, kde je to najťažšie. Sme s ním spokojní.“


Staronovým hráčom v trnavskom kolektíve je Filip Twardzik. Aj v jeho prípade platí, že ukázal dobré veci i slabšie momenty. Po futbalovej stránke je však jeho prínos pre Trnavu nesporný. A s ďalšími kolami bude stále väčší. 


Navyše, nastúpil na poste ľavého beka, čo v budúcom kole zrejme platiť nebude. Pre piatu žltú kartu totiž bude mimo hry dištancovaný stopér Štetina. Všetko nasvedčuje tomu, že jeho miesto preberie v strede obrany práve Twardzik.


„Mal som pocit, že sa dlho rozdýchaval, ťažšie sa dostával do zápasu. Ľavá strana nám v úvode veľmi nefungovala, postupom času sa ale do toho dostal, bola tam aj veľmi pekná kombinácia s Mikovičom, z ktorej sme mohli streliť druhý gól. Škoda, že to zablokovali. V druhom dejstve sme ho vystriedali, chceli sme hru oživiť, dali sme tam čerstvé krídlo a Mikiho sme posunuli, že bude podporovať hru zozadu,“ komentoval Twardzikov výkon Gašparík.

 


Pristavil sa aj pri Azeezovi Osenim, ktorý hlavne v druhom polčase patril k výrazným postavám Spartaka. „Nemal úplne dobrý prvý polčas, po zmene strán sa do toho dostal. Do šesťdesiatej minúty sme mali dobrú pasáž, potom sme potrebovali niečo zmeniť. Dokázali sme otvárať obranu, dostávať sa tam, ale predfinálny či finálny center nenašli adresáta, bolo tam priveľa hráčov. Stihli to vždy odkopnúť, potrebovali sme niečo zmeniť a dnes nám striedajúci hráči pomohli.“


Záverečné Gašparíkové slová možno podčiarknuť. Striedania mu skutočne vyšli, oživili hru a priniesli kvalitu. Veci si sadli a Spartak napokon získal vďaka tímové výkonu tri body. Z pohľadu vývoja ligy mimoriadne dôležité.

 

Remíza by družstvo psychicky mohla naštrbiť, víťazstvo dvíha klubovú mentalitu. A vytvára tlak na súperov na prvých dvoch priečkach ligovej tabuľky.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama