Trnavské rybníky
reklama

Azango posilní Spartak, otázne je len odkedy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.2.2023, 07.05, Ján Král

Tréner Spartaka Michal Gašparík na predsezónnej tlačovke potvrdil, že by v tíme rád videl krídelníka Trenčína Philipa Azanga. Ako to vyzerá so šancami andelov na zisk tohto hráča sme sa pýtali prezidenta klubu Petra Macha. Debata sa však točila aj o iných témach.

Azango posilní Spartak, otázne je len odkedy

Philip Azango. Foto: astrencin.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ako to vyzerá s možným príchodom Philipa Azanga do trnavského Spartaka?

- Azango s nami podpísal zmluvu pre budúcu sezónu. Stále ešte rokujeme s Trenčínom o tom, že by mohol prísť do Trnavy už teraz. Zimný prestupový termín pokračuje do 21. februára, radi by sme hráča priviedli k nám, aby absolvoval rehabilitáciu u nás, keďže vieme, že je po ťažkej operácii.

 

Možno nám ešte v apríli pomôže v záverečných kolách sezóny. Azanga vyhlásili za najlepšie krídlo minulej sezóny. Pre trénera Gašparíka to bol hráč číslo 1, ktorého chcel na tento post. 

ŠUPA technika
reklama

 

 

Akú máte reakciu z Trenčína?
- S Trenčínom rokujeme seriózne, verím, že veci ešte tento týždeň dotiahneme do zdarného konca.

 

 

V akom zdravotnom stave je Azango?
- Podstúpil kontrolnú magnetickú rezonanciu, po ktorej lekár neodporučil, aby nastúpil v úvodných jarných kolách. V priebehu jari by ale mohol byť k dispozícii. 

 

 

Spartak má za sebou víťazný vstup do jarnej časti. Ako ste videli duel v Liptovskom Mikuláši?
- Teším sa z víťazstva, pretože viem, že prvé jarné kolá bývajú nevyspytateľné. Liptovský Mikuláš hral solídne, organizovane, naťahovali čas. Prišlo tam sedem nových hráčov, štyria už boli v akcii. Liptáci môžu potrápiť ešte nejedno mužstvo. V našej hre som videl veľmi dobré veci, aj nedostatky. Veľmi ma potešilo, že celé mužstvo chcelo vyhrať a po rozhodujúcom góle na 2:1 sa celé mužstvo na hracej ploche tešilo, čo je tiež veľmi dobré.

 

 

Ako ste videli výkon novej posily Oforiho?
- Neveril som, že vydrží celý zápas. Keď bude na tom kondične lepšie, zohrá sa s mužstvom a do bodky pochopí trénerov herný koncept, bude veľkou posilou. 

 

Kelvin Ofori a Peter Macho po nedávnom podpise hráčovej zmluvy v Spartaku. Foto: Ján Král

 

 

A čo výkon ďalšej zimnej posily – Filipa Twardzika?
- Vedeli sme prečo Twardzika berieme. Mal veľmi dobré veci, ale aj dve – tri situácie, s ktorými som nebol spokojný. Ide však presne o hráča, ktorého potrebujeme do mužstva. V zápase mal prvky, pri ktorých som sa v duchu pousmial, že toto je presne ten starý dobrý Twardzik.

 

 

Máte v tíme hráča, ktorý je vyložene vašim obľúbencom?
- Chlapcov mám všetkých veľmi rád, ale ak mám vybrať jedno meno, poviem Oseniho. Je to hráč, ktorému som od začiatku veril. Zo začiatku hrával hlavne za Malženice, kde sa naštartoval. Veril som, že sa môže presadiť a dnes ma teší, že je v základe Spartaka. Opäť sa ukázalo, že prepojenie farmy na áčko má zmysel. Pokiaľ by táto spolupráca medzi klubmi nebola, Oseni už zrejme nie je v Trnave.

 

 

Do Malženíc ste z Kalnej nad Hronom, kde skončil mužský futbal, stiahli Nigérijčana Lukmana a ligou ostrieľaného Brazílčana Clebera. Počítate s nimi prípadne aj pre Spartak?
- Nie, takto nerozmýšľame. Chceme s Malženicami vyhrať tretiu ligu, aby hráči ktorí budú vychádzať z dorastu Spartaka, hrali náročnejšiu súťaž. Ide nám o to, aby za Malženice nastupovali mladí slovenskí hráči, ktorí môžu byť do budúcna použiteľní pre Spartak.

 

 

Ako sa zmení káder Malženíc?
- Prišiel mladý Tomovič, ktorý bol na jeseň v Petržalke. Ďalšími novicmi sú spomínaní Lukman a Cleber, z Rakúska sa vrátil Machovič. Zvažujeme ešte angažovanie dvoch hráčov. Ferentsyk a Polák zamierili do Nitry. Dvoch – troch mladíkov ešte možno uvoľníme na hosťovanie, aby mali dostatočnú minutáž. Priestor budú naďalej dostávať aj hráči z dorastu Spartaka, ktorí tak môžu získavať skúsenosti v mužskom futbale. Vidno, že tie posúvajú dopredu aj mladíkov ako sú Patrick Karhan či Marek Ujlaky.

 

 

NAJBLIŽŠÍ LIGOVÝ ZÁPAS TRNAVY

Spartak Trnava - MFK Ružomberok

piatok 17. februára o 17:30

predaj lístkov online TU

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama