Ceny rozdával aj trnavský golfový klub.

Choma, Póšová a Šmiček získali za výkony ocenenia od golfovej asociácie

Laura Póšová a Marek Choma s oceneniami od SKGA. Foto: SKGA

Medzi najlepších golfistami uplynulého roka patrí aj trojica Trnavčanov. Slovenská golfová asociácia ocenila v sobou najlepších golfistov uplynulej sezóny 2022.

V trnavskom hoteli Holiday Inn si prebrali ocenenia Marek Choma (kategória U14) a Laura Póšová za výkon na majstrovstvách Európy ženských tímov vo Walese.

Kategóriu kadetov do 16 rokov ovládol Tomáš Šmiček ml., keďže však absolvuje sústredenie v Juhoafrickej republike, na oceňovaní sa nezúčastnil.

Ocenili najlepších golfistov trnavského klubu

Trnavský golfový klub mal klubový večer deň predtým v priestoroch Malého Berlína. Na akcii, ktorou sprevádzal Peter Sklár, predstavili viac ako 90 hosťom plány do ďalšieho obdobia a zhodnotili uplynulú sezónu. Popritom ocenili najlepších goflistov klubu.

Cenu pre najmladšieho golfistu v klube získal len štvorročný Ondrej Konečný, ktorý poctivo chodí na tréningy baby golfu.

V kategórii U12 ocenili Olíviu Novotnú a Christiana Borisa.  Novotná je vicemajsterkou Slovenska vo svojej vekovej kategórii a členkou víťazného tímu o pohár Prezidenta SKGA do 16 rokov.

Boris má len 7-rokov, len pred pár dňami však tento veľký talent vyhral Antalya Turkish open. V roku 2022 absolvoval okrem Túry olympijských nádejí SKGA veľa zahraničných výjazdov a v Portugalsku sa v týchto dňoch zúčastní na World Junior Golf Champs – Majstrovstvá sveta juniorov.

Na pódium pozvali aj tím ľudí, ktorí sa starajú o chod golfového areálu a klubu v Trnave.

V kategórii U14 v trnavskom klube ocenili Karolínu FriedrichovúMareka Chomu. Friedrichová sa stala majsterkou Slovenska žiačok do 14 rokov. Ide o členku Future team SKGA, víťazku celoročnej súťaže túry olympijských nádejí do 14 rokov a členku víťazného tímu o pohár Prezidenta SKGA do 16 rokov.

Choma je držiteľom spomínaného ocenenia golfista roka SKGA U14, vicemajster Slovenska žiakov do 14 rokov, člen reprezentačného tímu SKGA, ktorý sa zúčastnil zahraničných reprezentačných výjazdov či člen víťazného tímu o pohár Prezidenta SKGA do 16 rokov.

Ocenená Karolína Friedrichová.

Ďalšou ocenenou bola Laura Póšová, majsterka klubu, členka reprezentačného tímu SKGA, ktorá sa zúčastnila zahraničných reprezentačných výjazdov, členka víťazného tímu o pohár Prezidenta SKGA do 16 rokov.

Tomáš Šmiček ml. sa stal golfistom roka SKGA U16, zároveň je členp, reprezentačného tímu SKGA, ktorý sa zúčastnil zahraničných reprezentačných výjazdov. Vyhral SKGA Junior Tour II, tiež Slovak Junior Amateur Championship 2022 do 16 rokov.

Tomáš Šmiček je aktuálne na sústredení, cenu preto v jeho neprítomnosti prebrala jeho mama. Foto: Golf RSA, Ernest Blignault

Peter Sklár podáva ruku ocenenému Jurajovi Kavuljákovi, za nimi manažér golfového klubu Michal Novotný.

Ocenenia v mládeži uzatvára Alex Kováč – majster klubu, člen tímu na majstrovstvách klubových družstiev SR (obsadili 3. miesto), člen trnavského tímu národnej golfovej ligy, odchovanec klubu a asistent trénerov pri výučbe najmenších hráčov v Trnave.

Ocenenie v kategórii Mid – am získal Peter Vachálek, člen nášho tímu národnej golfovej mid-am/senior ligy. Svojimi vynikajúcimi výkonmi počas celej sezóny bol pevným členom družstva.

Senior Juraj Kavulják získal klubové ocenenie, keďže sa stal seniorským majstrom klubu. Patrí tiež do tímu seniorskej reprezentácie SKGA.

František Štefanička (vpravo) je známy trnavský golfista.

Cenu za výnimočný prínos klubu si prevzal František Štefanička. Ambasador trnavského golfu odohral najviac 9-jamkových kôl za rok 2022 v Trnave – až 491 devín.

Rovnaké ocenenie získal Milan Rác, ktorý sa stal historicky prvým hrajúcim kapitánom tímu Národnej golfovej ligy mid – am/senior, kde sa Golf Trnava umiestnil na konečnom šiestom mieste.

Rác dobrovoľnícky pracoval v REPRE komisii SKGA a komisii pre mládež trnavského klubu.