Trnavské rybníky
reklama

Inšpiratívne manželstvá: Lettlerovci sú spolu 65 rokov, spoznali sa na korze

RELAX - Trnavské pikošky | 15.2.2023, 15.04, Ján Král

Trnavčania Vavrovci, Líškovci a Lettlerovci žijú spolu v manželskom zväzku už viac ako 60 rokov.

Inšpiratívne manželstvá: Lettlerovci sú spolu 65 rokov, spoznali sa na korze

Manželom Lettlerovcom gratuluje Kristína Königová. Foto: Ján Král

reklama

 

Na trnavskej radnici si v stredu uctili manželov, ktorí sú zosobášení už viac ako šesť desaťročí. Centrum pomoci pre rodinu po štvrtýkrát zorganizovalo oceňovanie párov, ktorých dlhoročný zväzok môže byť inšpiráciou pre mnohých. 


Ceny na základe nominácie Trnavčanov odovzdávali viceprimátorka mesta Eva NemčovskáKristína Königová z Centra pomoci pre rodinu.

 

Pogratulovať dlhoročným manželom prišiel aj podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Rastislav Mráz.

reklama


Anna a Ladislav Lettlerovci žijú spolu 65 rokov. Zoznámili sa svojho času na korze v centre mesta, kam sa chodievali prechádzať partie kamarátov a kamarátok.

 

"Býval som na ulici Horné bašty, manželka na Špačinskej, bolo to kúsok, chodieval som za ňou. Napokon som ju požiadal o ruku u jej rodičov," spomínal Ladislav Lettler. 


"Keď sme sa aj niekedy povadili, na druhý deň bolo dobre. Odpúšťali sme si. Kiežby dnes mladí vydržali dlhšie spolu, rozvodom trpia deti aj celá rodina," povzdychla si Anna Lettlerová.

 


Emil a Vlasta Vavroci žijú v manželstve 62 rokov. "Páčili sa mi černovlasé, ale potom som si povedal, že mi na tej farbe až tak nezáleží," hovorí s úsmevom Emil Vavra, ktorého životná partnerka Vlasta je blondínka.

 

"Na svadbe som mala krátke šaty, vtedy to bolo moderné," spomínala Vlasta Vavrová pri ukazovaní manželskej fotografie.

 

"Po prepychu a bohatstve sme netúžili, chceme žiť primerane. Môžeme prehlásiť, že žijeme spokojne," pokračoval Marián.

 

Okrem vnúčat sa tešia už aj z pravnúčat. Ako prezradili, v rodine im pribudne desiate.

 


Marián a Božena Líškovci vravia, že ich vo vzťahu zoceľuje aj viera. Spolu sú 63 rokov. "Keď sme išli na motorke na výlet na letecké dni v Bratislave, náš vzťah sa definitívne spečatil," spomína Marián. 

 

"Svadbu sme mali v jednoizbovom byte, mali sme asi tridsať hostí, muzikanti museli byť na chodbe."


"Vždy sa nájde problém, aj my máme, ale sa to vyrieši a ide sa ďalej. Nehádame sa, len si vymeníme názory a povieme svoje. Dlhšie ako hodinu sme sa nehnevali," dodal Božena Líšková.

 


Organizátori ocenili in memoriam aj manželstvo Františka a Veroniky Tollarovičových. Spolu prežili krásnych 67 rokov. Ocenenie po svojich zosnulých rodičoch prevzal ich prostredný potomok Milan Tollarovič. 


"Odkaz, ktorý dávajú títo ľudia o manželstve, je inšpiratívny a zaslúži si pozornosť. Preto sme aj s organizovaním akcie začali. Vnímam, že všetci, ktorí sa do oceňovania zapojili majú veľkú úctu, nádej na krásne manželstvá a možno sa nájdu aj takí, ktorí v dobrom závidia takéto dlhoročné zväzky," uzavrel organizátor akcie Michal Lipovský.

 

Vľavo Vavrovci, vpravo Líškovci. 

 

Všetci manželia pridali podpis do mestskej pamätnej knihy.

 

Eva Nemčovská odovzdáva ocenenie pre Tollarovičovcov ich synovi Milanovi.

 

Účastníci oceňovania.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama