Trnavské rybníky
reklama

Spartak vyrukuje na Ružomberok v nových dresoch, pripomenú prvý ligový titul

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.2.2023, 14.28, prispievatelia

Asistent trénera Michal Kukučka má okrúhle narodeniny, ktoré by rád oslávil ziskom troch bodov.

Spartak vyrukuje na Ružomberok v nových dresoch, pripomenú prvý ligový titul

Sebastian Kóša v novom drese. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti trnavského Spartaka nastúpia na piatkový ligový duel proti Ružomberku (17.2. o 17:30) v úplne novej sade dresov. Dizajnovo odkazujú na tie, ktoré andeli nosili v roku 1968, keď získali prvý majstrovský titul.


Na bielom tričku sú čierne prvky s citlivými doplnkami červenej. "Ide o odkaz na slávnu éru Spartaka zo šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov," uviedol PR manažér Spartaka Patrik Velšic.

 

Dresy sa budú dať zakúpiť aj v oficiálnom klubovom fanshope.

ŠUPA technika
reklama


Červeno-čierni tak pridávajú ďalší príspevok k storočnici klubu, ktorú klub oslavuje v tejto sezóne. Ako je známe, Spartak bol založený v roku 1923. Oficiálny dátum výročia pripadá na 30. máj.


Emotívne tento rok vnímajú aj priaznivci klubu. "Tento rok je pre nás všetkých magický. Verím, že storočnicu oslávime hlavne hojnou účasťou na domácich zápasoch i výjazdoch, tak ako sa na kráľov slovenských tribún patrí. Pre fanúšikov mám odkaz, aby nehľadali výhovorky, ale prišli do hľadiska a spoločne sme si všetci storočnicu užili vo výbornej atmosfére. Ultras určite niečo chystajú, počas sezóny nebudú chýbať atraktívne choreá, ale to by som skôr nechal ako prekvapenie pre ľudí. Čo môžem povedať je, že v spolupráci s klubom pripravujeme napr. futbalový turnaj pre fanúšikov, ktorý bude spojený s atrakciami, tak aby si na svoje prišli nielen otcovia, ale aj mamičky a deti," povedal koordinátor fanúšikov Spartaka Anton Krippel.

 

Vtedy a dnes. Vľavo hore trnavský majster Ladislav Kuna, vpravo dole súčasný stopér Sebastian Kóša. Grafika: Spartaka

 


Trnavskí fanúšikovia sa nenechali zahanbiť už v prvom kole, keď do Popradu na duel s Liptovským Mikulášom napriek mrazivému počasiu vycestovalo viac ako tristo verných.


"Na to, že sme cestovali cez veľkú časť republiky, je to solídne číslo. Veľa ľudí prišlo aj zo severu a východného Slovenska, kde tiež máme fanúšikov. V kotli nechýbal ani bývalý hráč Spartaka Rastislav Tomovčík, ktorý žije v Michalovciach a vždy keď mu to čas umožní, príde na zápas. Chodieva aj na stretnutia do Trnavy," dodal Krippel.

 

Opäť potečie krv

Fanúšikovia Spartaka sú známi aj tým, že chodia hromadne darovať krv. V poradí už 59. edícia tohto humánneho počinu sa uskutoční na konci februára.

 

"Stále platí, že naraz môžu byť na transfúznej službe v polhodinových intervaloch len šiesti darcovia. Termíny si vyberá každý individuálne cez web ntssr.sk. Dňom oficiálneho darovania je piatok 24. februára, ten však určite bude zaplnený, tak si nájdite iný a oznámte to na mail bili.andeli.1966@gmail.com," informoval záujemcov o darovanie najvzácnejšej tekutiny Štefan Horváth, ktorý v mene oficiálneho fanklubu túto akciu organizuje.

 

 

Kukučka v klube tridsiatnikov

Pred zápasom v Liptovskom Mikuláši oslávil 30. narodeniny obranca Spartaka Filip Twardzik. Tento štvrtok rovnaký vek dovŕšil kondičný tréner Michal Kukučka


"S tímom oslávime moje jubileum na budúci týždeň, chlapcom pripravíme občerstvenie spolu s Dobrivojom Rusovom, ktorý mal tridsiatku v januári. Verím, že bude po Ružomberku dobrá a hlavne víťazná nálada," hovorí Michal Kukučka, ktorý je odchovancom trnavského futbalu


V mládežníckom veku hrával za Spartak aj Lokomotívu, medzi mužmi okúsil nižšie súťaže, naposledy bol registrovaný v Malej Mači.


"Súťažný zápas už som však vyše roka nehral, popri povinnostiach v klube to nejde. Občas si ešte zahrám trnavskú Topligu v malom futbale za Atletico," povedal.

 

Minulý rok bol tiež súčasťou výberu Trnavy, ktorý vyhral národnú súťaž v malom futbale, keď vo finále zdolali súpera z Martina. 


Pri pracovných povinnostiach sa ešte udržuje v kondícii. Objavil sa napr. v pelotóne na Trnavskom novoročnom behu, s kolegom Tomáš Prisztácsom na svojej fyzičke pracujú v posilňovni.

 

"Občas ma tréner Gašparík zapojí aj do modelovaných herných situácií na tréningu," usmeje sa.

 

Michal Kukučka (vľavo) a Tomáš Prisztács pred štvrtkovým tréningom. Foto: Lukáš Grinaj

 


Kukučka v minulej sezóne pôsobil ako kondičný tréner v Seredi, v Spartaku pracuje od leta. "Vždy som sníval o tom, že raz budem trénovať v Trnave, dá sa povedať, to sa mi splnilo a vážim si, že som v tíme. Verím, že sezónu dotiahneme k úspechom," pokračoval.


Andeli môžu spraviť ďalší krok už v piatok 17. februára od 17:30 proti Ružomberku. Vstupenky sa predávajú online TU.

 

"Týždeň sme mali oproti bežnému tréningovému mikrocyklu skrátený o dva tréningy. S Liptákmi očakávame ťažký zápas, vieme, že Ružomberok je bojovné mužstvo, posledných päť zápasov sme s nimi nevyhrali, chceme to zlomiť a byť úspešní," doplnil.


Pre päť žltých kariet bude Trnavčanom chýbať stopér Lukáš Štetina. V stredu sa k mužstvu po zranení pripojil Matej Čurma, Kazeem Bolaji a Erik Daniel by mali po zdravotných problémov do tréningového procesu intenzívnejšie naskočiť v priebehu budúceho týždňa. 

 

MARTIN JANIŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama