Volejbalistky podporili v pohári aj fanúšikovia Spartaka, v sobotu hrá Hit doma

ŠPORT - Volejbal | 17.2.2023, 07.00, prispievatelia

Trnavčanky si zopakujú zápas so Sláviou EU Bratislava, tentoraz však v lige.

Volejbalistky podporili v pohári aj fanúšikovia Spartaka, v sobotu hrá Hit doma

Trnavský tím v Poprade. Foto - zdroj: Hit UCM

Cez víkend sa trnavské volejbalistky Hit UCM Trnava zúčastnili na Niké Superfinále Slovenského pohára o pohár Štefana Pipu v Poprade. Pre trnavské družstvo to bola premiérová účasť v semifinále tohto podujatia a taktiež potvrdením aktuálnej výbornej formy "Hitiek".

Hráčky Hit UCM Trnava sa však nakoniec netešili z účasti vo finále, pretože nestačili na favorizované hráčky Slávie EU Bratislava a podľahli im 0:3.

V prvom semifinále si postup do nedeľného finále vybojovalo družstvo VKP Bratislava, ktoré zdolalo VK Nové Mesto nad Váhom 3:1.

Hráčky Trnavy boli jediným družstvom, ktoré dokázalo v prebiehajúcej sezóne zdolať Slávistky, preto sa očakával dramatický priebeh zápasu.

Napriek tomu, že výsledok hovorí o jasnom víťazstve slávistiek, nebolo to tak, lebo prehra v dvoch setoch bola najtesnejším rozdielom a zápas trval viac ako 100 minút.

Počas celého prvého setu však viedli hráčky z Bratislavy, najmä vďaka výbornej obrane v poli a na sieti.

Trnavčanky sa veľmi ťažko presadzovali v útoku a začali doťahovať až v koncovke setu, keď zo stavu 17:20 znížili na 20:20 aj vďaka tomu, že do haly vstúpilo asi 50 futbalových fanúšikov Spartaku Trnava, ktorí si predĺžili pobyt v Poprade po zápase Spartaka s Liptovským Mikulášom.

Potom ale slávistky odskočili na rozdiel dvoch bodov, pričom Trnavčanky opäť dokázali dotiahnuť na 22:22. Rozhodujúce momenty setu však zvládla lepšie Slávia a vyhrala tesne 25:23.

Druhý set sa niesol v réžii bratislavského družstva, ktorý ho zakončil nakoniec desaťbodovým rozdielom.

V treťom sa ale Trnavčanky zmobilizovali a v prvej polovici setu viedli. Slávistky ale otočili stav a dotiahli druhý set do stavu 20:16.

Zverenkyne trénera Rastislava Filípka vyrovnali na 20:20. Za stavu 22:22, ale Bratislavčanky opäť pridali dva body a tento náskok si ustrážili až do konca setu aj zápasu.

Slávia EU Bratislava nakoniec po náročnom a dramatickom zápase s Trnavou nedokázala napodobniť výsledok zo soboty a podľahla vo finále VKP Bratislava 0:3.

Víťazstvo v Niké Slovenskom poháre bolo pre hlavného trénera VKP Bratislava Pavla Bernátha, ktorý pôsobil dve sezóny aj v Trnave, premiérové s družstvom VKP.

Hit UCM Trnava napriek prehre zanechal v Poprade sympatický dojem a ďalej sa sústredí na pokračovanie Niké extraligy žien.

Poďakovanie však patrí aj fanúšikom Spartaka Trnava, ktorí prispeli k výbornej atmosfére v popradskej Aréne a po zápase si napriek prehre zaspievali oslavné chorály Spartaka Trnava spolu s hráčkami Hit UCM Trnava.

Po viac ako mesiaci sa trnavské volejbalistky predstavia na domácej pôde v Mestskej športovej hale. Už v sobotu 18. 2. o 19.00 môžu hráčky Hit UCM Trnava vrátiť prehru slávistkám v rámci nadstavbovej časti Niké extraligy žien a vyrovnať stav vzájomných zápasov v tejto sezóne na 2:2.

Aktualizácia:

Zápas Hit UCM Trnava - Slávia EU Bratislava zo zdravotných dôvodov na strane tímu hostí odložili na neurčito.

NIKÉ SUPERFINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA – ŽENY – SEMIFINÁLE – SOBOTA:

HIT UCM TRNAVA – VK SLÁVIA EU BRATISLAVA 0:3 (-23, -15, -23)

Rozhodovali: Yurlov a Porvazník, 600 divákov.

HIT UCM: Sivičeková 0, Rosinská 7, Límová 5, Povrazníková 12, Konárová 10, Kotuličová 5, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, N. Jánošíková 1, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.

VK SLÁVIA EU: A. Fričová 9, K. Slivková 4, Doluda 18, Hašková 14, Páneková 4, S. Slivková 5, liberka Magdinová (Cibulová 0, Pavlíková 0). Tréner: M. Matušov.

Najlepšie hráčky: Ivana Povrazníková (Hit UCM Trnava) – Simona Slivková (VK Slávia EU Bratislava)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Nepredali sme kožu lacno. Prehrali sme dve tesné koncovky. Rozdiel bol minimálny iba na útoku. Som rád, že nás prišli povzbudiť aj fanúšikovia. Nevedeli sme ubrániť útoky Haškovej a Doludovej, kým Slávia dokázala eliminovať Konárovú s Rosinskou.“

Michal Matušov, tréner Slávie EU: „Do zápasu sme vstúpili so správnym sebavedomím. Tak, ako sa na takýto zápas o postup do finále Slovenského pohára patrí. Počas celého duelu ho bolo z hráčok cítiť. Vyšlo nám to, čo sme si pred stretnutím povedali. Podarili sa nám pekné veci a som rád, že sme vyhrali.“