Trnavské rybníky
reklama

Prečo sa oplatí stráviť pobyt vo Vysokých Tatrách ešte túto zimu?

RELAX - Tipy na výlet | 20.2.2023, 10.49, reklamný článok

Vysoké Tatry sú našou top dovolenkovou destináciou. Niet sa čomu diviť, ponúkajú veľa možností trávenia voľného času prakticky v akomkoľvek ročnom období. A zima vôbec nie je výnimkou, práve naopak, ide o top sezónu.

Prečo sa oplatí stráviť pobyt vo Vysokých Tatrách ešte túto zimu?

Ilustračné foto: Rasto SK / Shutterstock.com


Lyžovanie, či sánkovanie? O tom predsa zima v prvom rade je

Kvôli čomu sa oplatí si v zimnom období rezervovať pekné ubytovanie v Tatrách a stráviť v tomto našom klenote niekoľko dní? Tak práve to si teraz prezradíme a nájdeme niečo naozaj pre každého.

 

Začneme lyžovaním. Aj keď naše najväčšie lyžiarske stredisko sa nachádza v Nízkych Tatrách aj Vysoké Tatry ponúkajú nadšencom lyžovania jedinečné možnosti, ako si vychutnať svoju najobľúbenejšiu zimnú aktivitu.

 

Ak pred zjazdovým lyžovaním uprednostňujete bežky, Vysoké Tatry myslia aj na vás. Aj tento druh lyžovania si tu môžete dosýta vychutnať na upravených tratiach rôznej obtiažnosti, aby sa zabavili bežkári všetkých úrovní.

 

A čo takto si užiť parádnu sánkovačku? Tak potom vyrazte do Starého Smokovca, respektíve na Hrebienok. Kde inde zažijete dennú aj nočnú sánkovačku na 2,5 km dlhej trati? A s pozemnou lanovkou, ktorá vás vždy pohodlne vyvezie hore?

 

 

Ľadový dóm, zimná turistika a skvelý relax

Keď už sme spomenuli Hrebienok, nemôžeme opomenúť jedinečný Tatranský ľadový dóm. Už desiaty rok ide o najnavštevovanejšiu zimnú atrakciu v Tatrách.

 

Šikovní umelci tento rok pretvorili množstvo ľadu do podoby Baziliky Božieho hrobu v Jeruzaleme.

 

Aj keď nadšenci turistiky chodia do Vysokých Tatier hlavne v lete aj počas zimy je tu dostatočné množstvo celoročne otvorených turistických chodníkov, na ktorých si môžete vychutnávať pohyb v krásnej tatranskej prírode. Nemusíte tak čakať do leta.

 

Po fyzickej aktivite človek potrebuje kvalitný relax a preto má množstvo ubytovacích zariadení aj wellness. Môžete si tak oddýchnuť vo vírivke, či saune. A deň zavŕšiť napríklad s kvalitným vínom, či pri dobrom jedle, ktoré tunajšie reštaurácie ponúkajú.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama