Trnavské rybníky
reklama

Azango posilní Spartak od leta, k dohode s Trenčínom o zimnom prestupe neprišlo

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.2.2023, 08.31, Ján Král

Nigérijčan je momentálne zranený, čaká ho ešte regenerácia.

Azango posilní Spartak od leta, k dohode s Trenčínom o zimnom prestupe neprišlo

Philip Azango. Foto: Lukáš Grinaj / Spartak Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Philip Azango sa stane hráčom trnavského Spartaka až od 1. júla. K dohode klubov o jeho prestupe z Trenčína do slovenského Ríma do konca zimného prestupového termínu neprišlo.

 

Termín na zmenu dresov pre profesionálnych futbalistov v slovenskej lige vypršal o polnoci z utorka na stredu.


Azango v tejto sezóne odohral pre zranenie len jediný zápas a čaká ho ešte regenerácia. V Trnave sa ho napriek tomu snažili získať už teraz s vidinou, že by teoreticky zasiahol do záveru sezóny.

ŠUPA technika
reklama


Napokon však 25-ročný krídelník z Nigérie, ktorý obliekal počas kariéry aj dres belgického Gentu, tak bude posilou andelov od budúcej sezóny.


„Je to overený hráč z našej ligy, ktorý sa tu na Slovensku už etabloval. Na svojej pozícii patril k najlepším v lige, ak nebol úplne najlepší. Dokáže hrať z obidvoch strán a typologicky je to opäť hráč, ktorý nám pomôže v našom systéme. Keby v jeho prípade neprišlo k zraneniu, tak si ho ako klub nemôžeme nikdy dovoliť kúpiť, lebo jeho cena bola extrémne vysoká. Kvôli jeho zraneniu a výpadku sa naskytla možnosť takéhoto hráča získať a my sme ju využili. Verím, že sa opäť dostane do starej dobrej formy a bude veľkým prínosom pre tento tím,“ vyjadril sa o hráčovi pre oficiálny web Spartaka tréner trnavského A-tímu Michal Gašparík.


V posledný deň prestupového termínu prišlo v Spartaku aj k jednému presunu. Mária Mihála uvoľnil klub na hosťovanie do konca júna do druholigovej Považskej Bystrice. Dvadsaťjedenročný stopér bol na jeseň na výpožičke v Liptovskom Mikuláši.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama