Trnavské rybníky
reklama

Futbalistky Spartaka vstupujú do jarnej časti s novým trénerom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.2.2023, 09.23, prispievatelia

Čaká ich ostrý štart na pôde lídra súťaže.

Futbalistky Spartaka vstupujú do jarnej časti s novým trénerom

Trnavčanky čaká na úvod jari spartakovské derby na pôde Myjavy. Foto: Hana Horňáková

Púpavy pri aleji
reklama

 

V tomto týždni sa už naplno rozbieha aj najvyššia ženská futbalová súťaž. Trnavčanky do nej vstúpia s novým trénerom, keď Mariána Dlobíka v zime nahradil Peter Koreň.


„Už som v minulosti trénoval v Spartaku, počas korony som to prerušil a teraz som prišiel k ženskému družstvu. Predtým som trénoval mládežnícke dievčenské kategórie, kde som v tíme mal aj niektoré súčasné zverenkyne,“ predstavil sa na úvod nový kouč žien Spartaka Peter Koreň.


Počas prípravy absolvovali futbalistky Spartaka sústredenie v Prahe, kde sa v prípravnom zápase stretli aj s účastníkom skupinovej časti ženskej Ligy majstrov Slaviou Praha.

ŠUPA technika
reklama

 

Okrem zošívaných si zmerali sily aj s ďalšími celkami z českej najvyššej súťaže, menovite Slováckom, Duklou Praha a Baníkom Ostrava, slovenským druholigistom zo Zlatých Moraviec a s rakúskym Altenmarktom.


„Príprava bola kvalitná, väčšinou sme sa konfrontovali so zahraničnými súpermi. Slavia (prehra 0:11) a Slovácko (prehra 0:5) nám ukázali naše rezervy, preverili našu defenzívnu činnosť. Snažili sme sa aj prejsť do ofenzívy, ale ich momentálna kvalita je bezpochyby na vyššej úrovni ako naša. S Duklou Praha (prehra 1:2) a s Ostravou (prehra 0:2) sme odohrali vyrovnané stretnutia, síce sme oba prehrali, ale herne sme sa prezentovali v solídnom svetle. Zlaté Moravce (výhra 15:1) a Altenmarkt (výhra 9:0) sme prevýšili a pripísali sme si jednoznačné výhry, vyskúšali sme si niektoré veci aj v útočnej fáze hry. Bohužiaľ, trošku nám škrípe účasť na tréningoch. V tomto sa musíme zlepšiť, aby sme sa posúvali v systémových veciach a potom bude aj herný prejav lepší,“ zhodnotil zimnú prípravu lodivod Trnavčaniek.


Ženy Spartaka, podobne ako ich mužskí kolegovia, zimovali na treťom mieste tabuľky.

 

Na vedúce duo Myjava, Slovan Bratislava strácali počas zimy osem, respektíve šesť bodov (Myjava medzičasom zvíťazila v predohrávke v Petržalke a odskočila na 11-bodový rozdiel), na štvrtú Banskú Bystricu majú sedembodový vankúš.


„Vždy sa treba pozerať hore, čiže by sme sa chceli pokúsiť o nejaký posun, ale v prvom rade chceme stabilizovať káder a koncepčne pracovať do budúcna. Ako som už spomenul, pôsobil som pri dievčenských tímoch a viem, že vo viacerých hráčkach je veľký potenciál a talent, takže to treba zúročiť,“ načrtol ambície do jarnej časti sezóny nový kormidelník andeliek.


Hneď na úvod čaká červeno-čierne krst ohňom, keď sa vo štvrtok 23. februára o 18:00 predstavia na pôde úradujúceho slovenského majstra a aktuálneho lídra tabuľky z Myjavy.

 

V prvom vzájomnom stretnutí sa z víťazstva v pomere 2:0 tešili Kopaničiarky. Mimochodom, pre hráčky z malého Ríma to bola v šiestom kole vôbec prvá strata bodov v sezóne.


„Bude to určite veľmi ťažký duel. Uvidíme, čo nám zápas prinesie, veľa bude záležať od zostavy v akej nastúpime. Bude to o momentálnej forme, ale chceme tam odohrať dobré, kvalitné stretnutie a pokúsiť sa popasovať o nejaký ten bodík,“ vyjadril sa k úvodnému jarnému súperovi kouč Koreň.


Počas jari budú spartakovské ženy bojovať na dvoch frontoch, keď ich okrem ligových povinností čaká aj historické pohárové semifinále hrané na dva zápasy.

 

Žreb im do cesty prisúdil GFC regionálnu akadémiu Topoľčany, aktuálne siedme družstvo tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.


„Je to určite jeden z vrcholov sezóny. Hrať sa bude až o mesiac, takže rozhodovať bude v akom stave a v akej forme sa budú jednotlivé družstvá nachádzať. Pokúsime sa vyhrať a postúpiť, uvidíme, čo nám to prinesie,“ zakončil Peter Koreň.

 

LUKÁŠ GREGUŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama