Trnavskí hokejisti zdolali lídra a zabezpečili si miestenku vo štvrťfinále

ŠPORT - Hokej | 23.2.2023, 08.39, Ján Král

Základná časť speje do finále, gladiátori už majú istotu, že nebudú musieť hrať kvalifikáciu, v ktorej sa stretnú tímy zo siedmeho až desiateho miesta.

Trnavskí hokejisti zdolali lídra a zabezpečili si miestenku vo štvrťfinále

Hokejisti HK Trnava budú bojovať vo štvrťfinále. Foto: Facebooková stránka HK Gladiators Trnava

Trnavskí hokejisti zažívajú vydarenú sezónu. V stredu zdolali na domácom ľade lídra súťaže - tím Vlci Žilina 6:5 po predĺžení a po 43 odohraných zápasoch základnej časti prvej hokejovej ligy im patrí tretia priečka tabuľky.

Navyše, víťazstvom si zaistili účasť vo štvrťfinále súťaže.

Duel so žilinskými Vlkmi bol divácky atraktívny a bohatý na góly. HK Trnava v dueli trikrát prehrávala, po prvej tretine dokonca 1:4, po druhej svietilo na ukazovateli skóre 4:5, ale Korim v 57. minúte vyrovnal a v predĺžení po asistencii Kupku zariadil domáce víťazstvo nestarnúci Miklík.

O dva trnavské góly sa postaral Holovič, po jednom pridali Kupka, Jurák a spomínaní Korim s Miklíkom, ktorý je s 26 gólmi druhým najlepším strelcom súťaže. Poradie vedie jeho tímový kolega Vladimir Antonov.

V ďalšom kole gladiátori cestujú v piatok do Humenného (24.2. o 18:00), na domácom ľade sa predstavia v stredu 1. marca, keď o 18:00 privítajú v krajskom derby Skalicu. Základnú časť uzavrú 3. marca v Topoľčanoch.

HK Gladiators Trnava – Vlci Žilina 6:5pp (1:4, 3:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 18. Kupka (Schmidt, Jurák), 21. Holovič (Jurák, Galimov), 33. Holovič, 40. Jurák (Miščík, Holovič), 57. Korím (Galimov, Jurák), 64. Miklík (Kupka) – 4. Halama (Grebenščikov, Varga), 18. Varga (Kluka, Halama), 20. Melcher (Paukovček), 24. Kluka (Halama).

Rozhodovali: Fridrich, Krajčík – Šebeň, Tvrdoň; strely: 44:40; vylúčení: 1:5; presilovky: 1:0; oslabenia: 0:0; 350 divákov.

TRNAVA: Hollý (21. Nagy) – Korím, Čížek, Ejem, Schmidt, Kliment, Maarnela, Kocúr, Urban – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg, Dvonč – Miščík, Kupka, Ružek – Tóth, Moncman

ŽILINA: Tomek – Šidlík, Růžička, Grebenščikov, Novák, Sloboda, Nahálka, Pišoja – Kluka, Halama, Varga – Macek, Mráz, Rehák – Tibenský, Paukovček, Melcher – Jakubík, Ferenyi, Lopušan