Trnavské rybníky
reklama

Tréner Spartaka chystá pred duelom s Trenčínom zmeny v zostave

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.2.2023, 15.04, Ján Král

S tréningom už začal krídelník Erik Daniel.

Tréner Spartaka chystá pred duelom s Trenčínom zmeny v zostave

Erik Daniel po zranení už trénuje s mužstvom. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

V predposlednom kole základnej časti privíta Spartak Trnava trenčiansky AS. Kým andeli bojujú o pohárovú Európu, mužstvo spod Matúšovho hradu zrejme bude bojovať o záchranu.

 

Hostia pred duelom ešte živia teoretickú nádej na účasť v prvej šestke, červeno-čierni im ju však môžu definitívne zobrať.

 

Spartakovci cez víkend prehrali s Ružomberkom 0:2, aktuálne na vedúci Slovan strácajú z tretej pozície šesť bodov, na druhú Dunajskú Stredu päť. 

ŠUPA technika
reklama


"Snažili sme sa dobre si zanalyzovať zápas s Ružomberkom, aby sme sa z neho poučili. Aj keď som si pozrel duel zo záznamu, som názoru, že sme hrali dobre, len sme neboli efektívni. Potrebujeme byť kvalitnejší v riešení situácií v okolí šestnástky a v pokutovom území. Na tom sme v týždni dosť pracovali. Verím, že budeme efektívnejší a nejaké góly dáme. V lige sme strelili dosť gólov, nemáme veľa zápasov, kedy sme neskórovali," vrátil sa k dianiu v predošlých dňoch tréner Spartaka Michal Gašparík.


V posledných piatich ligových dueloch Spartak nad Trenčínom štyrikrát vyhral a len raz remizoval. AS pritom strelil andelom gól v ligovej súťaži naposledy 6. marca 2021, teda takmer pred dvoma rokmi, keď vyhral doma 2:0. 


Mužstvá sa odvtedy stretli v pohári aj prípravných turnajoch. Napr. teraz cez zimu si merali sily v Tipsport lige aj Malta Tipsport Cup-e.


"V príprave mali pomiešanú zostavu, my sme tiež dali šancu všetkým chalanom, aj mladíkom. Teraz bude zápas trochu iný. Systémovo a hráčsky sa samozrejme oba kluby dokonale poznáme. Chceli by sme zobrať Trenčínu držanie lopty. V tom sú totiž silní. Pokúsime sa teda, aby viac behali bez lopty. Chceme využiť prípadné okná v ich defenzíve. Vieme, že nebránia tak poctivo ako Ružomberok a možno sa nám tam budú viac možnosti otvárať. Potrebujeme streliť góly a neinkasovať," pokračuje Gašparík.

 

Michal Gašparík počas štvrtkového tréningu. Foto: Ján Král

 


Na duel s Trenčínom chystá niekoľko zmien v zostave. Po treste za päť žltých kariet bude opäť k dispozícii stopér Lukáš Štetina, naopak, "žltý" dištanc si bude odpykávať stredopoliar Kyriakos Savvidis


"Zostava bude o niečo iná. Savvidis sa vykartoval, v tomto prípade teda pôjde o vynútenú zmenu. Chceme zároveň spraviť aj ďalšie zmeny, postaviť typologicky trochu iných hráčov. Po prehranom zápase treba niečo zmeniť."


S tímom po zraneni už trénujú Matej Čurma a Erik Daniel, len individuálne sa pripravuje Kazeem Bolaji.

 

"Daniel by na určitú časť zápasu mohol naskočiť. Problémom je, že vynechal takmer celú zimnú prípravu, nehral prípravné zápasy, musí sa rozohrať. Fyzicky by mohol byť na tom celkom dobre, ale potrebuje postupne naberať zápasovú prax," dodal Gašparík.


Krídelník Erik Daniel vynechal veľkú časť zimnej prípravy. V jej úvode sa mu ozvala zapálená achilovka, po čase sa vrátil do tréningu, no ozvali sa nové problémy. 


"Som rád, že som späť. Včera som mal len prvý tréning s tímom, takže ešte sa necítim ideálne, ale verím, že už budem s mužstvom a budem môcť naplno trénovať. Po tréningu som mal kontrolu, achilovka je v poriadku," uviedol Erik Daniel.


Podobný tréningový výpadok mal v zimnej príprave podľa svojich slov prvýkrát. "Cítim to, postupne dobehávam zanedbané. Budem to musieť na tréningoch všetko dohnať. Do zápasu by som si nastúpiť trúfol, aj keď ešte určite nie na celých 90 minút. Všetko je na trénerovi."


A ako vidí duel s AS? "Trenčín svoju tvár nemení, sú dobrí na lopte. My však chceme získať tri body," uzavrel.

 

Súboj Spartak Trnava - AS Trenčín má výkop v sobotu 25. februára o 15:00. Lístky sú v predaji online TU.

 

 

Z Veľkých Kostolian prišli dva autobusy fanúšikov

Na zápase Spartaka Trnava s Ružomberkom sa veľmi solídne zaplnil rodinný sektor. Vstup mali zdarma organizované športové a školské skupiny detí do 15 rokov, takisto mamičky s deťmi.

 

Napokon sa takto zaplnilo v sektore približne tristo miest na sedenie. Veľkú časť z tohto počtu tvorili mladí fanúšikovia z Veľkých Kostolian, Rakovíc a Veselého, ktorí pricestovali na dvoch autobusoch, pričom jeden z autobusov bol ten, ktorý preváža A-mužstvo Spartaka. 

 

Mladých fanúšikov z Veľkých Kostolian priviezol klubový autobus Spartaka. Foto: Adam Kolarovič

 


Na deti čakal v sektore aj špeciálny bufet s pukancami, čajom a inými dobrotami, autogramy prišli rozdať Kazeem Bolaji a Erik Daniel.

 

Prvá stovka detských návštevníkov získala voľné vstupy do Aquaparku Trnava a kina Cinemax.

 

Rodinný sektor na začiatku zápasu s Ružomberkom. Foto: Adam Kolarovič

 


Prázdninovú ponuku opakuje Spartak aj na zápas s Trenčínom. Treba sa len vopred prihlásiť mailom na office@fcspartaktrnava.com 


Z regiónu sa tentoraz chystajú podporiť spartakovcov mládežníci zo spojených družstiev Malženíc, Trakovíc a Bučian. Pridať sa však môžu aj iní.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama